Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.12.2018 16:59
Jaka jest przyszłość Gwinta?
1526V

Jaka jest przyszłość Gwinta?

Gwint dostępny jest wreszcie w ukończonej wersji. Jednak fani nie są zadowoleni z kierunku obranego przez deweloperów. Ci zapowiadają pewne zmiany i ujawniają plany na przyszłość.

Gwint, który debiutował w Wiedźminie 3: Dziki Gon jako minigra, szybko zdobył gigantyczną popularność. Gracze chcieli osobnej karcianki i po jakimś czasie ją dostali. Będąc w becie przez dłuższy czas, projekt zbierał dosyć dobre opinie.

Gwint dostępny w pełnej wersji. Efektowna reklama karcianki CDP RED

Deweloperzy jednak mieli swoje plany i wydając grę w pełnej wersji, wywrócili wszystko d góry nogami, co mało komu się spodobało i sprawiło, że w kierunku studia popłynęła fala krytyki. Ta została wzięta do serca, co widać po planach na przyszłość.

Na oficjalnej stronie gry opublikowano co z grą zamierza zrobić ekipa CD Projekt Red. Hotfiksy będą pojawiać się tylko gdy będzie to potrzebne. Raz w miesiącu pojawią się aktualizacje gry, a nowa zawartość - co kilka miesięcy. Deweloperzy zapewnili też, że nie będą wywracać gry do góry nogami.

Ekipa deweloperska ujawniła, że pracuje aktualnie nad:

  • powrotem do starego systemu wymiany kart między rundami
  • balansem Dowódców przy pomocy kosztu werbunku, a nie wymian kart
  • zmianą limitu kart w ręce

Na styczeń zaplanowano dodanie do Gwinta pięciu nowych dowódców, w marciu pojawi się rozszerzenie dodające m.in. 100 nowych kart. W dalszej kolejności prace skupią się na usprawnieniu tempa gry oraz poprawie jej wyglądu.

Źródło: https://www.playgwent.com/pl/news/24901/omowienie-planow-na-przyszlosc-gwinta

Tagi: CD Projekt RED Gwent: The Witcher Card Game pc playstation 4 Xbox One