Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.12.2018 19:36
Epic Games zapowiada rewolucję. Cross-platformowa rozgrywka, rozmowy, drużyny, wszystko na 7 platformach
1883V

Epic Games zapowiada rewolucję. Cross-platformowa rozgrywka, rozmowy, drużyny, wszystko na 7 platformach

Epic Games rozpoczęło cross-platformową rozgrywkę w Fortnite, ale twórcy silnika Unreal chcą znacznie więcej. Firma zapowiedziała ogromne plany dotyczące wspólnej gry milionów graczy na 7 platformach.

Epic Games właśnie potwierdziło udostępnienie w 2019 roku specjalnej usługi, która aktualnie jest testowana w Fortnite na 7 platformach. Narzędzie pozwoli na cross-platformową rozgrywkę w każdym tytule, na każdym silniku, na każdej platformie i z każdego sklepu.

Fortnite, PUBG i Paladins zakazane przez chiński rząd

Epic Games właśnie zapowiedziało rewolucję. W 2019 roku nie będzie istotne, czy grasz na PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch, komputerze osobistym, czy nawet smartfonie z iOS lub Androidem na pokładzie. Korporacja udostępni narzędzia, dzięki którym każdy gracz będzie mógł cieszyć się ulubionym tytułem ze znajomymi.

Firma oczywiście pracuje jeszcze nad udoskonaleniem całego systemu, ale wiele na to wskazuje, że twórcy Fortnite rozpoczną nowy bieg w historii gier wideo:

  • Cross-platformowe logowanie, znajomi, obecność, profil i uprawnienia (w 2-3 kwartale na PC, a w 2019 roku na wszystkich urządzeniach): na siedmiu platformach (PC, Mac, iOS, Android, PlayStation, Xbox, Switch) otrzymamy możliwość logowania się na jedno konto, korzystania z jednej listy znajomych, a jednocześnie będziemy widoczni na wszystkich sprzętach i skorzystamy z jednego profilu.
  • PC/Mac Overlay AP (3 kwartał 2019 roku): Epic Games zapewni wspólny interfejs użytkownika, logowanie, znajomi inne funkcje pomiędzy PC/Mac.
  • Cross-platformowe rozmowy głosowe (3 kwartał 2019 roku): Epic stworzy usługę, dzięki której na każdej platformie, na każdym sklepie, na każdym silniku otrzymamy możliwość wspólnej dyskusji. Projekt będzie dostępny za darmo.
  • Cross-platformowe tworzenie drużyn (party) i matchmaking: w 3-4 kwartale 2019 roku na wszystkich platformach
  • Cross-platformowe zapisywanie danych i zapis stanów rozgrywki – w 2 kwartale 2019 roku
  • Cross-platformowe osiągnięcia i pucharki – w 3 kwartale 2019 roku

Powyższe funkcje zostały przedstawione przez Epic Games jako „pierwszy krok”. Firma chce znacznie więcej i zapewni pełne wsparcie, a jednocześnie będzie stale tworzyć nowe systemy, które pozwolą na wspólną grę na każdym urządzeniu.

Epic Games podkreśla, że chce umożliwić wspólną zabawę wszystkim graczom – oprócz integracji istniejących kont i usług, korporacja jest gotowa do współpracy z partnerami w zakresie dalszej pracy na rzecz połączeni kont, usług gier i usług w chmurze w celu uzyskania bardziej płynnego doświadczenia.

Co to tak naprawdę oznacza? Epic Games zaoferuje narzędzia, dzięki którym deweloperzy przykładowo FIFA 19 bez problemu zapewnią wspólną grę klientom na PlayStation 4, Xbox One, PC, MAC, a nawet na urządzeniach mobilnych. Gracze otrzymają dostęp do jednego czatu głosowego, a nawet bez najmniejszego problemu przerzucą stany rozgrywki pomiędzy urządzeniami. Jednocześnie otrzymają dostęp do ogromnej listy znajomych ze wszystkich sprzętów, a w dodatku w meczach 2v2 zaprosimy do gry kumpla, który posiada inną platformę.

Wszystko oczywiście zależy jeszcze od samych deweloperów, ale możemy mieć pewność, że społeczność będzie wymagać tej wielkiej integracji. Warto dodatkowo wspomnieć, że Epic Games nie mówi o „PlayStation 4” i „Xbox One”, a na liście platform znajduje się „PlayStation” i „Xbox”, więc firma myśli już o kolejnej generacji.

Źródło: https://www.unrealengine.com/en-US/blog/epic-2019-cross-platform-online-services-roadmap

Tagi: cross-platform Epic games Fortnite

Nie przegap