Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.12.2018 11:34
Devil May Cry 5. Capcom rozwija temat kooperacji
751V

Devil May Cry 5. Capcom rozwija temat kooperacji

Podczas prezentacji Devil May Cry 5 na The Game Awards 2018 mogliśmy przyjrzeć się nowym trybom zabawy. Capcom postanowił dzisiaj rozwinąć ten wątek.

Capcom potwierdza, że w Devil May Cry 5 faktycznie pojawi się możliwość kooperacji, ale wyłącznie w miejscach "gdzie ma to sens i uzasadnienie".  W pewnych punktach kampanii Dante, Nero i V będą się spotykać a w przypadku gdy będziemy podłączeni do Sieci postacią towarzyszącą będzie mógł sterować inny gracz. Niestety taką kooperację trzeba traktować raczej tylko jako ciekawostkę, bo Capcom nie zamierza wprowadzić do kampanii pełnoprawnego coopa.

Jeśli gra nie będzie mogła znaleźć innego gracza przez Sieć (lub jeśli wolicie grać offline), to towarzysze Dantego będą kierowani przez dane zapisane wcześniej przez zespół deweloperów. Gdy jednak zaczniemy współpracę z innym graczem, dostaniemy na końcu takiej sekcji możliwość oceny takiego spotkania. Gracze z wysokimi ocenami odblokują "przydatne nagrody" - jak twierdzi Capcom.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to warto zerknąć na zwiastun Devil May Cry 5 z The Game Awards 2018. Szykuje się kawał naprawdę mocnej gry akcji. Premiera nastąpi 8 marca 2019 r.

 

Tagi: Capcom Devil May Cry 5