Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2018 19:57
Gracze zebrali ponad 83 tysiące zł dla Centrum Zdrowia Dziecka
522V

Gracze zebrali ponad 83 tysiące zł dla Centrum Zdrowia Dziecka

W ubiegłym tygodniu wspominałem o charytatywnym wydarzeniu, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka. Jak zawsze zainteresowani nie zawiedli i udało się zebrać spory budżet dla potrzebujących.

Zebrana kwota w wysokości 83 654,26 zł, łącznie 67 zaangażowanych gwiazd Internetu, zawodników esportowych i influencerów, 54 godziny zabawy, 200 000 widzów – tak prezentuje się szybkie podsumowanie kolejnego streamu zorganizowanego przez firmę NVIDIA. Impreza trwała dwa dni i w tym czasie zbierano pieniądze na rzecz pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

Zaproszeni goście nie zawiedli i potrafili zaangażować swoich fanów do wyjątkowych wpłat - dwa razy podczas pojedynczego wejścia na wizję, trwającego za każdym razem cztery godziny, udało się zebrać kwotę 15 tys. zł, a najwyższy zarejestrowany datek od jednej osoby to aż 10 tys. zł.

Tak sytuację skomentował Piotr „Izak” Skowyrski:

„Stream charytatywny to najlepsza okazja, żeby wspierać najbardziej potrzebujących, a w tym przypadku tych najmłodszych. Jak co roku udało nam się uzbierać pokaźną sumę. Za to chciałbym serdecznie z całego serca podziękować wszystkim widzom, którzy wsparli taką super akcję. Dla mnie to już trzeci taki stream we współpracy z firmą NVIDIA i zawsze cieszy tak samo, po prostu serce rośnie. Nieczęsto zdarza się, że tylu streamerów zbiera się w jednym miejscu, żeby pomagać, przy okazji dobrze się bawiąc. To okres świąteczny sprawia, że wszyscy staramy się zrobić coś dla innych. Mam szczerą nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej".

Zebrana kwota pozwoli zakupić nowoczesny sprzęt dla pacjentów Kliniki Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka. Elżbieta Golińska, prezes Fundacji, podsumowała wydarzenie następującymi słowami:

„Wcześniej nie mieliśmy pojęcia o istnieniu takiej rewelacyjnej społeczności graczy. Jesteśmy maksymalnie skoncentrowani na pomocy dzieciom i przyznaję, że to wielkie odkrycie. Wspaniali ludzie, którzy dzięki tej inicjatywie pokazali jak pięknie i bez zadęcia można wesprzeć małych pacjentów z CZD. Ogromnie dziękuję w ich imieniu wszystkim darczyńcom za to, że w tak krótkim czasie udało się zebrać tak dużą sumę pieniędzy”

Należy na pewno podkreślić, że to już czwarta odsłona charytatywnej akcji firmy NVIDIA z osobistościami Internetu, streamerami i twórcami treści YouTube w rolach głównych. Wcześniej udało się zebrać pieniądze dla Fundacji DKMS (2017), kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei (2016) i dla podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie osób pogrążonych w śpiączce (2015).

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować firmie NVIDIA zorganizowania kolejnej świetnej akcji – firma jednocześnie dołożyła swoją „cegiełkę” do ostatecznego wyniku. Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych twórców i darczyńców – gracze mają wielkie serca! 

Jesteście zainteresowani dalszą pomocą? Wszystkie szczegóły dotyczące kolejnych wpłat znajdziecie na specjalnej witrynie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: akcja charytatywna NVIDIA stream

Nie przegap