Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 09.12.2018 19:00
Pierwsze gry znikają ze Steama na rzecz Epic Games Store
3600V

Pierwsze gry znikają ze Steama na rzecz Epic Games Store

Epic Games Store został uruchomiony raptem kilka dni temu, a już pierwsi twórcy rezygnują z dystrybucji swoich gier do obu sklepów na raz i decydują się na warunki nowego gracza na rynku.

Oczywiście obecna lista gier na Epic Games Store nie zawiera tytułów od wielkich wydawców, którzy najbardziej mają skorzystać na umieszczeniu swojej gry w sklepie Epic Games. Jednakże nawet mniejsi twórcy pokazują, że Valve może zacząć się bać konkurencji.

Epic Games Store. Jakie gry trafią na początek na platformę?

Mowa tutaj o Satisfactory od Coffee Stain Studios - twórców Goat Simulator. Pierwotnie ten FPS z elementami ekonomii miał się ukazać 29 stycznia nie tylko na Epic Games Store, ale także na Steamie. Deweloper - Jace Varley nie wyjaśnił powodów tej decyzji, jedynie potwierdził, że gra nie będzie dostępna na wyłączność platformy Epic Games.

Nie jest to jedyny tytuł, który nie trafi na Steama, ponieważ studio Team17 także zdecydowało się wycofać aż dwie nowe produkcje - Rebel Galaxy Outlaw i Genesis Alpha One. Decyzja o usunięciu tych gier jest tymczasowa, ponieważ Epic Games Store otrzymało prawa na roczną wyłączność.

Tagi: Coffee Stain Studios Epic Games Epic Games Store steam team17 valve

Nie przegap