SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.12.2018 10:53
Fortnite niczym Minecraft! Nowy tryb wyciekł przed oficjalną prezentacją
2088V

Fortnite niczym Minecraft! Nowy tryb wyciekł przed oficjalną prezentacją

Epic Games pracuje nad zupełnie nowym trybem do Fortnite. Gracze otrzymają możliwość budowania światów i produkcja pod wieloma elementami będzie przypominać popularnego Minecrafta. To może się udać.

Epic Games nie zamierza rozwijać wyłącznie zmagań Battle Royale. Deweloperzy opracowali zupełnie nowy wariant zabawy zatytułowany „Creative”, który włączymy jeszcze przed rozpoczęciem gry – w menu pojawi się trzecia zakładka.

Epic Games Store nowym konkurentem Steama

Prezentacja Fortnite Creative miała odbyć się w nocy z czwartku na piątek podczas gali The Game Awards, ale wybrani twórcy już otrzymali dostęp do serwerów, na których znajduje się dodatkowa zawartość. YouTuber Lachlana nie dopilnował treści, opublikował przed czasem film i choć materiał został przez niego zastrzeżony, to bez problemu możemy spojrzeć na pełną prezentację.

Fortnite Creative pod wieloma względami przypomina Minecrafta. Gracze wybierają jeden z serwerów, zapraszają znajomych, a podczas zabawy mogą bez problemu latać i tworzyć najróżniejsze budowle. Zainteresowani otrzymują dostęp do nieograniczonych zasobów, a jedynym problemem jest w tym wypadku wyobraźnia.

Epic Games pozwala korzystać z różnych schematów, a nawet tworzyć mini- gry – wśród narzędzi znalazły się interaktywne elementy, które pozwolą na kreowanie zabawy dla znajomych. Standardowo naszą rozgrywkę możemy wrzucić na serwer, a później wrócić do rozgrywki i kontynuować proces twórczy.

Deweloperzy przygotowali lobby, w którym znajdziemy prace społeczności, a nawet na naszej mapie możemy zdecydować się na różne reguły – bez problemu stworzymy lokację przypominającą ulubiony teren z innej produkcji, a później zorganizujemy przykładowo Deathmatch.

Kiedy premiera? Nierozważny YouTuber mówi wprost, że Fortnite Creative trafi do graczy „jutro”, więc możemy liczyć na prezentację podczas The Game Awards, a później dużą aktualizację tytułu Epic Games.

Creative Mode Leak mirror Credit: Lachlan from r/FortNiteBR

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-12-05-fortnite-is-getting-a-major-new-sandbox-mode-separate-from-battle-royale

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software