Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.12.2018 07:00
Dragon Age 4 na The Game Awards, ale do premiery daleka droga
1879V

Dragon Age 4 na The Game Awards, ale do premiery daleka droga

BioWare przyjedzie na The Game Awards z konkretną zapowiedzią Dragon Age 4. Twórcy są gotowi do ujawnienia gry, jednak na premierę przyjdzie nam zaczekać kilka dobrych lat. To początek długiej kampanii promocyjnej.

BioWare w ubiegłym tygodniu potwierdziło rozwijanie nowej gry w uniwersum Dragon Age. Tytuł powstaje od dawna, jednak najwidoczniej studio potrzebuje jeszcze kilku lat na dopracowanie produkcji.

BioWare nie chce wracać do serii Star Wars. Priorytetem Dragon Age i Mass Effect

Dziennikarze GamesBeat otrzymali  konkretną informacje od swoich informatorów – na The Game Awards odbędzie się prezentacja Dragon Age 4. Nie możemy liczyć na rychłą premierę, ponieważ prace wciąż trwają i według źródeł premiera ma odbyć się za „co najmniej trzy lata”.

Prezentacja Dragon Age może wyglądać podobnie do pokazu The Elder Scrolls 6 czy też Mass Effect: Andromeda – nie możemy zapomnieć, że BioWare już w przypadku ostatniego Mass Effecta potrafiło nas  niemiłosiernie męczyć publikując wyłącznie grafiki… Choć akurat w tym wypadku problemem okazał się ogromny chaos panujący w studiu. Electronic Arts oraz BioWare nie ustaliły jeszcze podobno ostatecznej nazwy, jednak konkretna decyzja może zapaść przed samą imprezą.  

Prezentacja na The Game Awards ma sporo sensu – firma w kolejnych miesiącach będzie skupiać się wyłącznie na promocji Anthem. Gra zadebiutuje na początku 2019 roku, otrzyma duże wsparcie po premierze, więc pewnie w następnym roku usłyszymy wyłącznie o nowym IP. Firma może później jeszcze wspomnieć o „nowym Dragon Age”, ale szczegółowa promocja może ruszyć dopiero w połowie 2020 roku – wtedy to Anthem będzie już przez ponad rok na rynku.

A o samym Dragon Age wiemy od dawna – w styczniu informowałem naszych czytelników o zresetowaniu produkcji, która nie posiadała podobno odpowiednich „żywych elementów”. Na konkrety musimy oczywiście zaczekać.

Nasza redakcja przeprowadzi pełną relację z The Game Awards (impreza odbywa się z czwartku na piątek), więc jeśli nie możecie zarwać nocki, to wpadajcie z samego rana – zobaczycie u nas dosłownie wszystko.

Źródło: https://gamingbolt.com/dragon-age-4-will-be-revealed-at-the-game-awards-release-still-years-away-rumor

Tagi: bioware Dragon Age 4 Electronic Arts the game awards