SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2018 10:31
CD Projekt ze świetnym wzrostem na giełdzie. Wystarczyła jedna decyzja Valve
3293V

CD Projekt ze świetnym wzrostem na giełdzie. Wystarczyła jedna decyzja Valve

Valve zamierza docenić dużych producentów tworzących kapitalne gry i sytuacja już teraz jest odczuwalna na naszej giełdzie. CD Projekt jest jedną z firm, na które pozytywnie wpłynęła decyzja włodarzy platformy.

Valve dość niespodziewanie postanowiło uśmiechnąć się szeroko do twórców, którzy kreują fantastyczne produkcje. Teraz deweloperzy otrzymają szansę zarobienia większej gotówki, jednak sytuacja wpłynie wyłącznie na największe studia.

Cyberpunk 2077 nie zobaczymy na The Game Awards

Zmiany na Steam "wynagrodzą wysiłki większych producentów gier na rzecz usprawniania funkcjonowania sieci, a także zwiększą ich zainteresowanie platformą". Tak przynajmniej oficjalnie sytuację tłumaczy Valve, które podkreśla – jeśli od 1 października przychody firmy przekroczyły na Steam 10 mln dolarów, to „działka” dla Valve będzie wynosić już 25%, a po przekroczeniu 50 mln dolarów dochodu, prowizja zostanie zmniejszona do 20%. Dotychczas wszyscy twórcy musieli dzielić się 30% swoich zarobków.

Wiadomość powinna ucieszyć wyłącznie największe firmy, które faktycznie zarabiają miliony na Steam, jednak nie musieliśmy długo czekać na znaczącą sytuację na giełdzie. Kursy producentów zaliczyły wczoraj wzrost – najlepszym przykładem tych słów jest CD Projekt.

Autorzy growych przygód Wiedźmina odnotowali wczoraj bardzo dobry dzień, a możemy oczywiście sądzić, że będzie jeszcze lepiej – w końcu CD Projekt dopiero szykuje się na konkretny zastrzyk gotówki, który napłynie do studia w dniu premiery Cyberpunk 2077. Teraz studio może liczyć na dodatkową gotówkę.

Sytuacja na Steam nie jest oczywiście przypadkowa – coraz częściej duże firmy chcą wrzucać gry na własne platformy, ponieważ nie zamierzają dzielić się dużymi zyskami z Valve. Korporacja musi działać, więc zdecydowano się na obniżenie prowizji.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/kurs-cd-projekt-w-gore-stream-z-mniejszymi-prowizjami/wncnejl.amp?

Tagi: CD Projekt giełda marża prowizja steam