Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2018 07:00
Microsoft znajduje się w zaawansowanych rozmowach ze studiem współpracującym z Sony
3923V

Microsoft znajduje się w zaawansowanych rozmowach ze studiem współpracującym z Sony

W przyszłym roku może dojść do bardzo ciekawej transakcji. Microsoft zamierza nadal rozbudowywać zestaw swoich wewnętrznych zespołów i  trwają rozmowy z jedną z ekip, która jest znana ze współpracy z Japończykami.

Phil Spencer w 2018 roku znacząco rozwinął „rodzinę Microsoftu” i dołączył do swojej firmy zespoły, które w kolejnych latach będą tworzyć ekskluzywne gry na konsole z logiem „Xbox” na obudowie. To jednak nie koniec.

Microsoft przejmie kolejne studia. Nowe zespoły zostaną dodane „do rodziny” w przyszłym roku

Na temat kolejnych ruchów Microsoftu ponownie wypowiedział się Klobrille – informator chętnie dzieli się zakulisowymi ruchami Amerykanów i to on jako pierwszy wspomniał o przejęciu Obsidian Entertainment.

Klobrille tym razem potwierdził dyskusje z zespołem, które współpracuje z Sony:

„Mogę powiedzieć, że Xbox prowadzi zaawansowane rozmowy (od kilku miesięcy) ze średniej wielkości studiem które w przeszłości współpracowało trochę z PlayStation. Ze względu na trwające negocjację, nie mogę podać nazwy, ale mimo to jest ciekawie.”

Opcji jest kilka – Quantic Dream, Ready at Dawn, Supermassive, Housemarque, a może Bluepoint Games? Klobrille nie może wchodzić w szczegóły, ale wspomniał jedynie, że nie są to twórcy Spider-Mana.

Jak wiadomo Microsoft podobno „spełnia marzenia deweloperów”, więc pewnie trudno oprzeć się budżetowi Spencera, jednak musimy pamiętać, że takie transakcje to wymagające sprawy, których nie domyka się w 15 minut. Możemy sądzić, że Phil na E3 2019 ponownie powita nowych  twórców w swojej rodzinie.

Źródło: Twitter

Tagi: Microsoft phil spencer plotka Xbox One xbox scarlett