Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2018 07:00
Reżyserka 1983 nie radzi sobie z krytyką. Agnieszka Holland ostro o opiniach i życzy „dobrych gier”
10810V

Reżyserka 1983 nie radzi sobie z krytyką. Agnieszka Holland ostro o opiniach i życzy „dobrych gier”

Pierwszy polskie serial platformy Netflix zadebiutował w ubiegłym tygodniu. „1983” zbiera mieszane opinie i dość niespodziewanie na krytykę odpowiedziała Agnieszka Holland.

„1983”  to pierwszy serial przygotowany w Polsce przez Netflix. Opowieść nie zostanie okrzyknięta najlepszym serialem 2018 roku i najwidoczniej z krytyką spory problem ma uznana reżyserka. Agnieszka Holland postanowiła odpowiedzieć na jedną z opinii.

1983 – recenzja serialu. Amerykanin w Warszawie

Agnieszka Holland wyreżyserowała kilka naprawdę mocnych filmów. Warszawianka miała okazję stworzyć „W ciemności”, „Pokot”, „Gorejący krzew”, „Janosik. Prawdziwa historia”, „Kopia Mistrza”, a nawet miała okazję pracować przy „House of Cards”. Holland jest jedną z reżyserek „1983” i serial podzielił widzów, więc kobieta odpowiedziała na jeden z komentarzy:

Ceniona reżyserka wyraźnie nie radzi sobie z krytycznymi słowami – warto tutaj podkreślić, że komentarz pojawił się pod krótką opinią: „"1983"? cały czas suchutko.”

Zapytacie – skąd się wzięły te „gry komputerowe”? Łukasz Najder – autor pierwszego komentarza – wspomniał, że po drugim odcinku wraca do „CUDOWNEGO UNIWERSUM GIER KOMPUTEROWYCH” i najwidoczniej te słowa zabolały Holland.

W Sieci oczywiście nie brakuje negatywnych opinii dotyczących „wyskoku” reżyserki, która najwidoczniej chce, aby wyłącznie chwalono „1983”:

Hrodebert Trebor Siwczyk: Pani reżyser, dlaczego próbuje Pani być taka do przodu, cool i w ogóle a zostawiła Pani fundamenty w głębokim poważaniu? Czy krytyka filmowa ma polegać tylko na zachwalaniu?

Piotr Baranowski: Smutne, jak znana rezyserka sie obraza jak dziecko w przedszkolu.

Maciej Dąbrowski: Agnieszka Holland pani Agnieszko proszę mi wytłumaczyć czemu tak bardzo bolą Panią gry komputerowe? To jakby sugestia, że jak ktoś się nie zna, to pewnie gra w gry hehehe debil jebany. Szczerze to obecnie większość gier nawet battle royale jest ciekawiej wyreżyserowana niż Pokot xD

Jacek Jankowski: Agnieszka tylko dlaczego „dostało” się tym grom komputerowym to ja nie wiem. Nie można kogoś odesłać do książek czy np tam gdzie rolnik szuka żony, albo pani Magda robi rewolucje?

Krzysztof Kamil Kruczyński: O dziwo, gry komputerowe miewają całkiem dobre fabuły, oprawy audiowizualne i dbałość o szczegóły. Witamy w 2018.

Marcin M. Drews: Jakie to smutne, gdy znana i uznana w świcie reżyserka, która ramię w ramię z własną córką walczy ze szkodliwymi stereotypami, sama używa szkodliwego stereotypu i robi to w konwencji "nie znam się, więc się wypowiem". I to nawet nie jest strzał kulą w płot. To strzał we własną stopę. :(

A Wy widzieliście już "1983", jak oceniacie serial? 

Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2397379766943507&id=100000145222364

Tagi: 1983 agnieszka holland netflix serial

Nie przegap