Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.11.2018 18:31
Nowe Diablo zostanie ujawnione w przeciągu roku. Blizzard pracuje nad wieloma projektami
4651V

Nowe Diablo zostanie ujawnione w przeciągu roku. Blizzard pracuje nad wieloma projektami

Blizzard słucha opinii fanów i w przeciągu następnych 12 miesięcy zobaczymy nową produkcję z uniwersum Diablo. Twórcy nie obiecują, że będzie to oczekiwana kontynuacja, ale możemy mieć pewność, że jednocześnie powstaje kilka produkcji z tej serii.

Blizzard zawiódł oddanych fanów prezentując wyłącznie Diablo Immortal. Gracze liczyli na pierwszą zapowiedź Diablo 4, które jest rozwijane przez deweloperów od wielu miesięcy. Niestety, firma na ostatniej prostej zdecydowała się zmienić plany i postawiła wyłącznie na mobilną pozycje.

Diablo 4 miało czerpać garściami z Dark Souls. Blizzard anulował duży dodatek do Diablo 3

Następne 12 miesięcy może okazać się kluczowe dla marki Diablo oraz samego Blizzarda. Firma w tym czasie zaoferuje szerokiej publiczności Diablo Immortal, a jednocześnie ma zaprezentować nowy projekt z tego uniwersum. Taka wiadomość pojawiła się na forum studia: 

„Wciąż czytamy informacje zwrotne, a nasze wewnętrzne dyskusje trwają. Mamy wiele planów dotyczących wielu projektów Diablo, które będziemy ujawniać w ciągu nadchodzącego roku. Chętnie podzielimy się nowymi informacjami na temat wszystkich naszych produkcji, ale na niektóre będziecie musieli zaczekać, ponieważ wolimy je pokazać, a nie chcemy o nich opowiadać. Zajmie to trochę czasu, by spełnić Wasze oczekiwania, ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jesteśmy zaangażowani w dostarczaniu doświadczenia Diablo, z którego nasza społeczność może być dumna.”

O „wielu projektach” wiemy już od dawna, jednak jak widać przynajmniej część poznamy w następnych miesiącach. Ważnym wydarzeniem może okazać się E3 2019 – Blizzard zazwyczaj nie ujawnia nowych projektów na tej imprezie, jednak tym razem korporacja może zrobić wyjątek.

W wypowiedzi pracownika Blizzarda nie pojawia się oczywiście nazwa „Diablo 4”, ale szczerze mówiąc nie widzę innej opcji. Ta gra musi zostać ujawniona, ponieważ studio już wcześniej było gotowe na pokazanie tytułu, a fani nie wybaczyliby kolejnego opóźnienia.

Źródło: https://www.dualshockers.com/diablo-multiple-projects-2019/

Tagi: Blizzard Diablo diablo 3 Diablo 4 diablo iii