Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2018 18:12
Huawei Nova 4 z okrągłym otworem na obiektyw. Dni "wycięć" już policzone?
1861V

Huawei Nova 4 z okrągłym otworem na obiektyw. Dni "wycięć" już policzone?

Samsung nabijał się niedawno w serii reklam m.in. z "notcha" w smartfonach Apple. Pytanie czy dni występowania takiego "wycięcia" w mobilnym hardwarze są już policzone?

Wygląda na to, że "stare" wycięcia na obiektyw do selfie, wprowadzone przez Apple, mogą przejść od historii. A to za sprawą Huawei.

Samsung nabija się ze smartfonów Apple

Chiński producent smartfonów kusi nas pierwszymi obrazkami z nowym modelem swojego smartfona, który prawdopodobnie będzie się nazywał Huawei Nova 4.

Huawei już w pierwszym "teaserze" zaznaczyło świetlisty punkt w lewym górnym rogu smartfona a teraz pojawiło się dokładniejsze zdjęcie z hardwarem, w którym zrezygnowano z notcha, na rzecz... dziury w wyświetlaczu, w której zmieścił się obiektyw do selfie.

Wg serwisu TrendingLeaks Huawei Nova 4 ma zostać wyposażony w 6GB RAM-u i chipset Kirin 980, który znajduje się również w Huawei Mate 20 Pro. Do pełnego ujawnienia hardware'u ma dojść już 3 grudnia.

Wg pogłosek również w Samsung Galaxy S10 zastosowano takie rozwiązanie dla obiektywu znajdującego się z przodu smartfona.

Tagi: aparat apple huawei notch obiektyw samsung smartfony