Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2018 16:42
Battlefield 5 się nie sprzedaje? Gra przeceniona już o 50% w amerykańskich sklepach
12052V

Battlefield 5 się nie sprzedaje? Gra przeceniona już o 50% w amerykańskich sklepach

Battlefield 5 nie zdołał przebić się nawet na podium w rankingu sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii, o czym pisaliśmy tutaj. Wygląda na to, że nowa strzelanina sprzedaje się poniżej oczekiwań wydawcy.

Wg danych z rynku brytyjskiego Battlefield 5 sprzedaje się o 63% gorzej niż Battlefield 1. Nowa gra DICE nie zdołała przebić się do pierwszych 3 miejsc w rankingu sprzedaży z UK.

Wygląda na to, że taka sytuacja staje się katalizatorem dla pierwszych przecen Battlefield 5. Tytuł można obecnie kupić w amerykańskiej sieci Best Buy za 40 dolarów (w wersji na PC, PS4 i XOne). Tytuł debiutował 20 listopada i kosztował 60 dolarów.

Jeszcze lepszą ofertę znajdziemy w amerykańskich sklepach Target. Do czwartku Battlefield 5 w wersji na PS4 i XOne można kupić za pół ceny, czyli 30 dolarów.

Najpierw Shadow of the Tomb Raider, ostatnio Fallout 76 a teraz Battlefield 5. Dawno nie widzieliśmy w branży tak szybkich i pokaźnych przecen gry AAA. Jaki z tego wniosek? Coraz mniej opłaca się kupować nowości w dniu premiery, skoro po kilku tygodniach (w tym przypadku po kilku dniach) można kupować takie produkcje nawet z 30-50% rabatami.

 

Tagi: Battlefield V dice Electronic Arts