Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2018 10:31
Alita: Battle Angel. Miasto Złomu oficjalnym prequelem filmu. Książka wkrótce trafi do księgarń
546V

Alita: Battle Angel. Miasto Złomu oficjalnym prequelem filmu. Książka wkrótce trafi do księgarń

„Alita: Battle Angel” jest jedną z najciekawszych, przyszłorocznych produkcji, która już wkrótce zadebiutuje na dużym ekranie. Jeśli wyczekujecie na film w reżyserii Roberta Rodrigueza, to powinniście się zainteresować nową propozycją wydawnictwa Insignis. Firma wrzuci na nasz rynek Alita: Battle Angel. Miasto Złomu.

O „Alita: Battle Angel” miałem już okazję wspomnieć na portalu kilkukrotnie. Film jest reżyserowany przez Roberta Rodrigueza (m.in. „Sin City: Damulka warta grzechu”, „Maczete zabija”, „Cztery pokoje”, „Od zmierzchu do świtu”), ale w produkcję jest zaangażowany również James Cameron (m.in. „Titanic”, „Avatar”, „Obcy – decydujące starcie”, „Terminator”). Uznany twórca przygotował historię z Laetą Kalogridis (m.in. „Wyspa tajemnic”, „Altered Carbon”, „Lara Croft: Tomb Raider”) oraz Rodriguezem.

Metro Czerwony Wariant w sprzedaży. Powieść z Uniwersum Metro 2035

Film zapowiada się na świetne widowisko, więc pewnie niektórzy widzowie mogą skusić się na rozbudowanie historii. Od 28 listopada w rodzimych księgarniach będzie dostępna książka Alita: Battle Angel. Miasto złomu, która przedstawi wydarzenia przed rozpoczęciem filmu:

„Doktor Dyson Ido był szanowanym cyberchirurgiem w Zalemie. Miał idealne życie, idealną pracę i idealną żonę. Nie można było tego powiedzieć o jego córce, której nieidealność nie spodobała się zarządcy miasta. Dlatego całą rodzinę Ido musiało spotkać to, co spotykało wszystkie zniszczone, czyli nieidealne rzeczy Zalemu – trafili do zsypu na śmieci, który strącił ich z nieba w sam środek Miasta Złomu. Jednak co jest śmieciem dla jednego, może okazać się skarbem dla drugiego. To działo się z zepsutymi sprzętami Zalemu, z których żyło Miasto Złomu i to samo stało się z Ido, którego zdolności okazały się zbawieniem dla wielu cierpiących z powodu usterek ich cybernetycznych ciał. Miasto Złomu go przyjęło. Pytanie, na jak długo?”

Historia pozwoli nam lepiej poznać głównego bohatera, który niegdyś żył w raju zwanym Zalem – jest to latające miasto, ostatni symbol lepszego jutra. Dla wielu jest to upragnione miejsce, jednak Dyson Ido odnalazł się w Mieście Złomu.

„Wojna dla wielu jest synonimem końca – końca pokoju, końca cywilizacji, końca świata i końca historii. Są jednak rzeczy wieczne, takie, które przetrwają nawet zagładę, a po opadnięciu bitewnego pyłu staną się symbolem nadziei na lepsze jutro, lepsze życie. Tym właśnie stał się Zalem, jedyne ocalałe po Wielkiej Wojnie latające miasto. Metropolia, która w czasach sprzed konfliktu była jedną z perełek ludzkiej cywilizacji, teraz stała się jedynym śladem po czasach jej świetności, śladem trwalszym nawet od historii. Gdyż po wojnie nawet historia przestała istnieć. Został tylko Zalem – niebo dla wybranych, którzy dostąpili zaszczytu pławienia się w jego chwale. Niestety nie dla wszystkich. Zalem jako ostatni relikt utraconego świata bez skazy, wymagał tego samego od swych obywateli. Na tych, którzy nie spełniali jego wysokich standardów, czekało drugie miejsce ukryte w cieniu latającej metropolii - wyrosłe na odpadach Zalemu Miasto Złomu.”

Alita: Battle Angel. Miasto Złomu możecie aktualnie zamówić w przedsprzedaży.

Tagi: alita: battle angel alita: battle angel. miasto złomu insignis książka

Nie przegap