SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2018 10:22
Xbox Scarlett zawalczy o Japonię. Microsoft chce kolejne gry na wyłączność
1784V

Xbox Scarlett zawalczy o Japonię. Microsoft chce kolejne gry na wyłączność

Marka Xbox nie radzi sobie najlepiej w Japonii, ale Microsoft nie zamierza rezygnować z tego rynku. Właśnie trwają poszukiwania nowych partnerów, którzy pomogą rozbudować katalog produkcji dostępnych na Xbox Scarlett.

Xbox One nie radzi sobie dobrze w Japonii Konsola w zasadzie od premiery ma spore problemy w Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak Phil Spencer nie zamierza zrezygnować z tego rynku.

inXile Entertainment już pracuje nad niezapowiedzianym tytułem dla Xbox Scarlett i PC

Szef marki Xbox w wielu wypowiedziach podkreślał, że Japonia jest dla niego ważna. Spencer w ostatnich miesiącach kilkukrotnie pojawił się w Azji, gdzie przyglądał się sytuacji na rynku i właśnie widzimy pierwsze pozytywne reakcje Microsoftu.

Korporacja szuka specjalistów z Szanghaju, Korei Południowej oraz Tokio, którzy pomogą zdobyć „strategicznych partnerów” w tym regionie dla marki Xbox. Pracownicy otrzymają za zadanie zamykanie transakcji z partnerami wydawniczymi.

Spencer już wcześniej podkreślił, że na Xboksie One brakuje kapitalnych jRPG-ów, którymi szczycił się Xbox 360 – to właśnie na tej platformie zagraliśmy w między innymi Blue Dragon oraz Lost Odyssey, które zostały ciepło przyjęte przez graczy z całego świata.

Nie możemy oczywiście liczyć na szybką reakcję, jednak jak widać Microsoft nie zamierza zrezygnować z tego rynku. Czego możemy się spodziewać? Jeśli wszystko zostanie dobrze rozegrane, a nowi pracownicy nie zawiodą, to pewnie na Xbox Scarlett pojawią się ekskluzywne gry z między innymi Japonii... A może nawet kolejne formacje dołączą do rodziny Amerykanów? Czas pokaże. 

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-apparently-opening-new-division-to-try-and-gain-strategic-partnerships-in-japan-and-asia-rumor

Tagi: japan japonia Microsoft xbox one xbox scarlett