Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2018 07:00
PlayStation 4 z rekordowym zainteresowaniem w USA. Red Dead Redemption 2 nie pokonało króla
6962V

PlayStation 4 z rekordowym zainteresowaniem w USA. Red Dead Redemption 2 nie pokonało króla

NPD opublikowało konkretne dane dotyczące sprzedaży z ubiegłego miesiąca. Ponownie najchętniej kupowaną konsolą okazało się PlayStation 4, jednak sporą ciekawostkę widzimy w przypadku gier, ponieważ Red Dead Redemption 2 nie zdołało pokonać marki Activision.

Sony nie może narzekać na ujawnione wyniki. PlayStation 4 nie cieszyło się tak dobrymi rezultatami od dawna i jest to bez wątpienia spowodowane fantastycznymi osiągami produkcji na wyłączność oraz umowami z Activision oraz Take-Two.

PlayStation 5 z prezentacją w październiku? W marcu Red Dead Redemption 2, a Naughty Dog pracuje nad nowym IP

Październik w Stanach Zjednoczonych dla PlayStation 4 to: najwięcej wygenerowanych dolarów w kategorii sprzęt, jednocześnie Sony sprzedało najwięcej sztuk urządzenia, a konsola Japończyków osiągnęła najlepszy październik od premiery w 2013 roku (najwięcej sprzedanych pudełek), a nawet Sony może mówić o najlepszym październiku od czasów PlayStation 2 (październik 2002 roku).

Należy przy tym zwrócić uwagę, że ten miesiąc był rekordowy dla całej branży – NPD potwierdza lepszy wynik Xboksa One względem ubiegłego roku, a NES Classic oraz SNES Classic ponownie cieszyły się ogromną popularnością.

Kapitalne osiągi konsol nie byłyby możliwe bez fantastycznych gier, których w październiku nie brakowało, jednak Red Dead Redemption 2 nie było najchętniej kupowaną produkcją miesiąca. Amerykanie ponownie wybrali IP Activision i z największą przyjemnością  wydawali pieniądze na Call of Duty: Black Ops 4 – rezultat ten potwierdza wyśmienite zainteresowanie tą marką w USA, która od dawna nie ma sobie równych. Na trzecim miejscu znalazł się Assassin’s Creed: Odyssey, ale warto zwrócić uwagę, że gra Ubisoftu debiutowała na samym początku miesiąca.

Najchętniej kupowane gry października w Stanach Zjednoczonych:

 1. Call of Duty: Black Ops IIII^
 2. Red Dead Redemption II
 3. Assassin’s Creed: Odyssey
 4. NBA 2K19
 5. Super Mario Party*
 6. Soul Calibur VI
 7. FIFA 19^
 8. Marvel’s Spider-Man
 9. Madden NFL 19^
 10. WWE 2K19
 11. Forza Horizon 4
 12. Lego DC Super Villains
 13. My Hero One’s Justice
 14. Shadow Of The Tomb Raider
 15. Mario Kart 8*
 16. Grand Theft Auto V
 17. Super Mario Odyssey*
 18. Diablo III*
 19. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 20. NHL 19
  - * Brak wyników z cyfrowej dystrybucji 
  - ^ Brak wyników z cyfrowej dystrybucji PC

W październiku gracze z USA wydali na elektroniczną rozgrywkę 1,5 mld dolarów! Jest to rekordowy wynik, a warto zaznaczyć, że na same gry przeznaczono 965 mln dolarów.

Źródło: NPD

Tagi: Call of Duty: Black Ops 4 npd playstation 4 Red Dead Redemption 2 sony Stany Zjednoczone usa wyniki