Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2018 08:00
Nintendo deklasuje konkurencje w zestawieniu najlepiej sprzedających się ekskluzywnych gier w USA
1242V

Nintendo deklasuje konkurencje w zestawieniu najlepiej sprzedających się ekskluzywnych gier w USA

Na przestrzeni ostatnich lat na rynku zadebiutowało wiele fantastycznych gier na wyłączność, ale w Stanach Zjednoczonych w zasadzie tylko jedna firma może pochwalić się kapitalnymi wynikami ekskluzywnych produkcji. Nintendo dominuje w rankingu najchętniej kupowanych tytułów.

Mat Piscatella w ostatnim czasie bardzo chętnie dzieli się konkretnymi danymi ze Stanów Zjednoczonych. Analityk NPD przedstawia informacje, które powinny zainteresować szerokie grono odbiorców, ponieważ mężczyzna posiada szczegółowe wyniki dotyczące sprzedaży gier w USA.

inXile Entertainment już pracuje nad niezapowiedzianym tytułem dla Xbox Scarlett i PC

Na przestrzeni ostatnich lat Sony, Microsoft oraz Nintendo systematycznie publikują produkty na wyłączność, ale rezultaty prezentowane przez NPD są dość jednoznaczne. Piscatella ujawnił listę najlepiej sprzedających się ekskluzywnych produkcji od 1995 roku do września 2018 roku i zestawienie jest bardzo ciekawe – w całym TOP 10 znajdują się wyłącznie tytuły przygotowywane na kolejne platformy Nintendo.

Oczywiście w większości widzimy tutaj twórczość na Nintendo Wii oraz Nintendo DS-a, ale mimo wszystko lista robi wrażenie, ponieważ Sony oraz Microsoft w ostatnich latach wrzuciło na aktualną generację kilka naprawdę konkretnych pozycji, jednak jak widać trudno przebić systemów Big N.

Warto oczywiście wziąć pod uwagę popularność konsol oraz konkretny szczegół związany z cyfrową dystrybucją – w momencie podsumowania wyników ze wszystkich e-sklepów (NPD nie otrzymuje rezultatów od niektórych firm) na liście prawdopodobnie pojawiłyby się gry z PlayStation 4 lub Xboksa One. Mimo wszystko zestawienie robi wrażenie.

Źródło: Twitter

Tagi: mat piscatella npd Stany Zjednoczone USA wyniki sprzedaży