Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2018 14:30
Dante’s Redemption wygląda zdumiewająco dobrze. Animacja od twórcy z BioWare
2943V

Dante’s Redemption wygląda zdumiewająco dobrze. Animacja od twórcy z BioWare

Electronic Arts zakopało markę Dante’s Inferno, ale na szczęście jeden z deweloperów BioWare wciąż pamięta o produkcji Visceral Games. Animator od wielu lat pracuje nad Dante’s Redemption i w końcu możemy spojrzeć na pierwszy akt historii.

Visceral Games zostało w ubiegłym roku zamknięte przez Electronic Arts. Twórcy zasłynęli dzięki serii Dead Space, jednak nie możemy zapomnieć, że studio pracowało również nad niestety niedocenionym Dante's Inferno.

Black Friday trwa! Xbox One X w świetnej promocji – konsola z grami

Na szczęście marka w pewien sposób żyje. Już w 2014 roku informowaliśmy o inicjatywie Dante’s Redemption, czyli produkcji przygotowanej przez Tala Pelega – mężczyzna w ostatnich latach pracował dla Electronic Arts, Naughty Dog, a od dobrych dwóch lat tworzy animacje dla Anthem w BioWare.

Mężczyzna w każdej wolnej chwili rozwija Dante’s Redemption – jest to fanowski projekt, więc z tego powodu na konkretne rezultaty musimy czekać tak długo, ale w końcu otrzymaliśmy konkretny materiał. To ponad sześć minut pięknej animacji.

To oczywiście dopiero początek. Peleg z przyjemnością będzie pracował nad historią, która zostanie rozwinięta w kolejnych aktach, jednak nie możemy oczywiście liczyć na rychłą premierę następnych epizodów.

Tagi: dante's inferno dante's redemption Electronic Arts visceral games

Nie przegap