Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2018 23:37
Devil May Cry na Netflix!
3325V

Devil May Cry na Netflix!

Kapitalna wiadomość dla subskrybentów Netflixa, którzy odliczają dni do powrotu marki Devil May Cry. Dante powróci nie tylko w nowej przygodzie na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste. Adi Shankar zapowiedział serial.

Adi Shankar kilka tygodni temu wspominał o nawiązaniu współpracy, dzięki której twórca Castlevanii dla Netflix miał rozwijać dużą markę z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wielu obserwatorów branży sądziło, że uznany autor otrzyma za zadanie rozwój serii The Legend of Zelda, ale mężczyzna znalazł innego sprzymierzeńca.

The Liberator od Netflix. Polski animator stworzy produkcję dla platformy

Adi Shankar potwierdził dzisiaj nabycie praw do Devil May Cry. Producent jest zadowolony z tej współpracy, ponieważ jak sam powiedział – nikt z Hollywood nie zniszczy tej marki… Czyżby to był przytyk do ostatniego pokazu Monster Huntera? ;)

Trzeba tutaj podkreślić, że Shankar ma bardzo wielkie plany – ta inwestycja ma mu pozwolić na większą swobodę twórczą. Autor postanowił nie tylko przenieść Devil May Cry na serial, a produkcja będzie współtworzyć „bootleg multiverse” z Castlevanią!

Co to oznacza? Bardzo możliwe, że postacie z różnych światów się ze sobą spotkają lub po prostu w taki sposób Shankar będzie określał rozwijane przez siebie IP. Jedno jest pewne – wszystko jest możliwe dzięki bardzo pozytywnemu odbiorowi Castlevanii. Mężczyzna dostał zielone światło na trzeci sezon, ponieważ dwie pierwsze przygody zostały bardzo dobrze odebrane przez społeczność.

Na szczegóły musimy zaczekać, ale sympatycy marki Devil May Cry mogą spać spokojnie, bo akurat Castlevania została przez Shankara przedstawiona w naprawdę świetny sposób. Na deser – producent przedstawił ciekawą grafikę, w której to on trafił do świata DMC.

Zaintrygowani?

Źródło: https://www.vg247.com/2018/11/16/devil-may-cry-series-netflix/

Tagi: adi shankar capcom castlevania devil may cry netflix