Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2018 21:30
Diablo 4 miało jednak pojawić się na BlizzConie. Firma „starała się” zaprezentować grę
5538V

Diablo 4 miało jednak pojawić się na BlizzConie. Firma „starała się” zaprezentować grę

Pokaz Diablo Immortal nadal zbiera swoje żniwa. Inwestorzy są wściekli na Blizzarda za spartaczenie prezentacji nowej gry, bo wszystko mogło wyglądać inaczej-lepiej. Korporacja chciała na wydarzeniu pokazać Diablo 4.

Blizzard na własnej imprezie pokazał Diablo Immortal, czyli produkcję przygotowaną z myślą o urządzeniach mobilnych. Po wydarzeniu pojawiły się przecieki, według których firma chciała zaprezentować również Diablo 4, ale w ostateczności zrezygnowano z tego pomysłu. Korporacja szybko zdementowała te plotki.

Diablo Immortal to początek. Blizzard wrzuci na urządzenia mobilne wszystkie swoje IP

Kryzys wizerunkowy wciąż trwa, więc kolejnej wypowiedzi na temat serii Diablo udzielił Allen Adham. Współzałożyciel Blizzarda podczas dyskusji wspomniał, że jego firma „próbowała” pokazać Diablo 4 na BlizzCon 2018.

Co to może oznaczać? Diablo 4 powstaje, jednak najwidoczniej informatorzy mają rację i Blizzard ma spory problem z przygotowaniem tytułu. Według ostatnich przecieków prace nad grą już kilkukrotnie zostały zresetowane i zespół odpowiedzialny za produkcję kolejny raz próbuje odnaleźć odpowiedni przepis na nową odsłonę w tym cenionym uniwersum.

Na szczegóły musimy oczywiście zaczekać, jednak możecie mieć pewność, że uniwersum Diablo zostanie w kolejnych latach znacząco rozszerzone – na początek zagramy w Diablo Immortal, a później w następne projekty... Choć obawiam się, że premiera Diablo 4 to bardzo, bardzo odległy temat.

Źródło: https://gamingbolt.com/blizzard-founder-says-company-tried-to-bring-diablo-4-news-to-blizzcon

Tagi: blizzard Diablo Diablo 4 Diablo Immortal