Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2018 19:32
Nintendo 64 Classic Mini nie znajduje się w planach Nintendo
894V

Nintendo 64 Classic Mini nie znajduje się w planach Nintendo

Nie mam dobrych informacji dla graczy wyczekujących na premierę Nintendo 64 Classic Mini. Szef amerykańskiego oddziału Nintendo potwierdził, że urządzenie nie znajduje się w planach korporacji.

Poprzednie retro konsole Nintendo zostały docenione przez graczy z całego świata, więc mogliśmy się spodziewać, że tylko kwestią czasu jest zaoferowanie kolejnego urządzenia. Od wielu miesięcy pojawiały się najróżniejsze przecieki sugerujące nadejście Nintendo 64 Classic Mini.

Listopadowa partia gier z NES już w Nintendo Switch Online. Gradius SP niespodzianką

Reggie Fils-Aime rozmawiał z dziennikarzem Kotaku, któremu wyjaśnił, że pomysł na NES Classic Mini powstał z prostego powodu – firma chciała zapewnić urządzenie, które zadebiutuje pomiędzy Nintendo Wii U a Nintendo Switchem.

Teraz korporacja zamierza oferować klasyczne tytuły za pomocą sieciowej usługi, więc nie ma tak naprawdę potrzeby przygotowania Nintendo 64 Classic Mini. Szef amerykańskiego oddziału podkreślił, że choć nie wyklucza w przyszłości stworzenia sprzętu, to aktualnie konsola nie znajduje się w planach korporacji.

Jest to naprawdę zaskakująca sytuacja, ponieważ moglibyśmy sądzić, że Nintendo pójdzie za ciosem i zaoferuje graczom kolejną retro-maszynkę. Firma zamiast tego woli skupiać się na cyfrowej usłudze i powiększać katalog Nintendo Switcha.

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2018/11/reggie_n64_classic_mini_is_not_in_our_planning_horizon_but_wouldnt_ever_rule_it_out

Tagi: Nintendo nintendo 64 classic Reggie Fils-Aime retro

Nie przegap