Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.11.2018 18:52
Command & Conquer Remastered i Command & Conquer Red Alert Remastered oficjalnie!
2898V

Command & Conquer Remastered i Command & Conquer Red Alert Remastered oficjalnie!

Electronic Arts właśnie oficjalnie potwierdziło przygotowanie dwóch odświeżonych gier z serii Command & Conquer. Wydawca nawiązał współpracę ze studiem Petroglyph Games, by mieć pewność, że obie strategie trafią na rynek w oczekiwanej przez graczy jakości.

Na targach w Los Angeles otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź Command & Conquer: Rivals. Fani uniwersum C&C nie potrafili pogodzić się z tą informacją i bombardowali materiały publikowane przez Electronic Arts. Firma postanowiła wydać oświadczenie informujące o nadejściu oczekiwanych gier.

Command & Conquer Rivals zadebiutuje na początku grudnia

Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną wiadomość – z okazji zbliżającej się 25 rocznicy serii Command & Conquer powstanie Command & Conquer Remastered i Command & Conquer Red Alert Remastered. Gry otrzymają wszystkie wcześniej wydane rozszerzenia i nie zostaną zniszczone przez mikrotransakcje. Nad produkcjami będzie czuwać Electronic Arts z Petroglyph Games – w zespole znaleźli się byli członkowie Westwood.

Wielu twórców oryginału powróci do pracy nad projektami, więc możemy mieć nadzieję, że deweloperzy dopieszczą pozycje i w dniu premiery zagramy w kapitalne strategie z ulubionej przez wielu serii.

Kiedy? Aktualnie bez szczegółów, ale warto zwrócić uwagę, że w 2020 roku seria Command & Conquer będzie świętować wspomniane 25-lecie, więc bardzo możliwe, że właśnie tymi produkcjami wydawca będzie chciał uczcić to wielkie IP.

Tagi: Command Command & Conquer Remastered / Red Alert Remastered Electronic Arts petroglyph games