Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.11.2018 18:50
Japończyk ożenił się z wirtualną postacią vocaloid - Hatsune Miku
2128V

Japończyk ożenił się z wirtualną postacią vocaloid - Hatsune Miku

Japonia dla przeciętnego zjadacza chleba jest krajem dziwactw, zwłaszcza w szeroko rozumianej popkulturze. Co jakiś czas docierają do nas rozmaite informacje, które zaskakują.

Tym razem mamy ślub z nieistniejącą postacią Hatsune Miku. Vocaloid o którym mowa, funkcjonuje pod postacią 16-letniej piosenkarki generowanej komputerowo, również na koncertach. Jeden z jej fanów - Akihiko Kondo - od kilku lat podkochiwał się z Miku i ostatecznie postanowił się z nią ożenić.

Hatsune Miku: Project Diva Future Tone - darmowa aktualizacja wprowadzi poziom trudności Extra Extreme

Kondo swoją miłość postanowił przełożyć na coś - przynajmniej według niego - realnego. Wydał więc prawie 18 tysięcy dolarów po to, by wziąć ślub z hologramem, reprezentowanym na potrzebę ceremonii przez pluszową lalkę Miku. Japończyk na ceremonię zaprosił 40 ludzi.

Nigdy jej nie zdradziłem, kocham ją od zawsze. Myślę o niej codziennie.

Powiedział bohater artykułu mediom.

Kondo na co dzień posiada specjalne urządzenie, które wyświetla hologram bohaterki. Od teraz, będzie ono pełniło rolę żony, włącznie z wykonywaniem domowych zadań takich jak pobudka czy regulacja świateł przed powrotem męża do domu (...).

Mimo że z punktu widzenia prawnego, małżeństwo nie jest ważne, to Kondo nie widzi w tym problemu. Twierdzi, że ma certyfikat firmy produkującej hologramy, zaświadczający o małżeństwie. Takich osób jak on jest ponoć 3700.

I jeśli drapiecie się po głowie czytając ten wpis, nie martwcie się - ja również.

Źródło: http://www.thejakartapost.com/life/2018/11/12/crazy-in-love-the-japanese-man-married-to-a-hologram.html

Tagi: hatsune miku japonia Sega wtf

Nie przegap