Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2018 14:48
PlayStation z 9% podatkiem od chmury. Pierwsi gracze zapłacą więcej za usługi
3401V

PlayStation z 9% podatkiem od chmury. Pierwsi gracze zapłacą więcej za usługi

Sony nie zamierza walczyć z władzami Chicago. Korporacja rozsyła informacje do swoich klientów, którzy korzystając z usług japońskiej korporacji będą zmuszeni do płacenia dodatkowego podatku.

Sony rozsyła do swoich klientów informacje, która aktualnie dotknie wyłącznie graczy z Chicago. Zainteresowani od 14 listopada będą zmuszeni do przeznaczania dodatkowych pieniędzy na usługi PlayStation.

DualShock 5 dla PlayStation 5 z ekranem dotykowym? Firma patentuje nowy kontroler

Władze Chicago zdecydowały się wprowadzić 9% „podatek od chmury”, a dokładnie na cyfrowe usługi, z których korzystają mieszkańcy tego miasta. W przypadku Sony opłata wpłynie na PlayStation Plus, PlayStation Now, PlayStation Vue, PlayStation Music, PlayStation Video On Demand, czy też PlayStation Video Live Events.

W tej sytuacji jeśli klient będzie chciał kupić miesięczny abonament PlayStation Plus (9,99$), to będzie zmuszony do opłacenia dodatkowego podatku (0,89$). Z podobnego zarobku mają skorzystać w przyszłości inne miasta w Stanach Zjednoczonych.

Należy na pewno zwrócić uwagę, że 9% podatek nie obejmuje wyłącznie Sony – także między innymi Netflix, Microsoft (Xbox Live), Spotify oraz Apple muszą dostosować się do wytycznych, jednak nie wszystkie korporacje chcą się zgodzić z pomysłem Chicago. Netflix, Spotify i Apple wniosły pozwy przeciwko organom podatkowym.

Tagi: apple chmura microsoft netflix playstation podatek sony Spotify xbox live