Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.11.2018 08:37
OnePlus wypuści smartfon kompatybilny z 5G
1373V

OnePlus wypuści smartfon kompatybilny z 5G

Technologia 5G powoli wchodzi pod strzechy. Najwięksi producenci otwarcie mówią o smartfonach, które zapewnią wsparcie dla niej. OnePlus jest jednym z nich.

Dwa tygodnie temu mieliśmy zapowiedź i premierę OnePlus 6T, który jest usprawnioną wersją szóstki. Niektórzy spodziewają się premiery OnePlus 7 w przyszłym roku, ale poza (zamiast?) tego modelu dostaniemy urządzenie ze wsparciem technologii 5G.

OnePlus 6T. Specyfikacja, cena, data premiery

Hiszpańskojęzyczna wersja serwisu CNET miała okazję porozmawiać z szefostwem OnePlus, które potwierdziło plany wydania urządzenia kompatybilnego z technologią 5G w 2019 roku. Prawdopodobnie będzie to zupełnie nowa linia produktów, gdyż OnePlus 7, według plotek, nie będzie gotowy technologicznie na obsługę takich prędkości połączenia.

W Europie, technologia 5G dostępna jest aktualnie w Estonii i Finlandii. Kolejne kraje mają powoli dołączać do tych, w których technologia działa. Niestety, nie wiadomo kiedy w Polsce 5G będzie ogólnodostępne. Aktualnie trwają testy technologii.

5G działa na częstotliwości (przynajmniej w Estonii) 3,5 GHz, co zapewnia transmisję do 2,2 GB/s, co jest znaczącym skokiem w stosunku do obecnego LTE. A w dobie coraz mocniejszego korzystania z internetu na smartfonach, 5G może być znaczącym ułatwieniem dla wielu.

Źródło: https://www.cnet.com/es/noticias/oneplus-7-caracterieticas-celular-5g-lanzamiento-2019/

Tagi: OnePlus

Nie przegap