Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.11.2018 10:14
Valve VR. Tak wygląda headset od Valve. Będzie Half Life VR?
1833V

Valve VR. Tak wygląda headset od Valve. Będzie Half Life VR?

Valve pracuje nad swoim headsetem VR, który rzuci wyzwanie Oculusowi. Dzięki serwisowi UploadVR, poznaliśmy prototyp urządzenia oraz plotki, mówiące o... Half Life VR.

Valve do tej pory nie sprzedawało swojego headsetu. Zamiast tego, nawiązano partnerstwo z HTC, czego owocem jest HTC Vive. Jednak firma Gabe'a Newella w tajemnicy przed światem pracuje nad swoim urządzeniem VR.

Steam świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Promocja na platformie Valve

O Valve VR (bo taka jest robocza nazwa) napisał serwis UploadVR, który otrzymał informacje i zdjęcia prototypowego urządzenia (datowany na lipiec tego roku). VR od Valve ma oferować 135-stopniowe pole widzenia oraz być dostępne w zestawie z kontrolerami tzw. Knuckles.

Sprzęt ma wykorzystać wbudowane fotodiody do śledzenia w Steam VR, wbudowane słuchawki oraz 2 kamery (przynajmniej na potrzeby prototypu).

Najbardziej interesującą informacją jest jednak tak, która mówi nam o Half-Life VR, które rzekomo miałoby być dodawane do Valve VR. Tytuł miałby być prequelem do wydarzeń ze znanej nam serii, więc... marzenie o Half-Life 3 by nie umarło.

Źródło: https://uploadvr.com/valve-135-vr-headset-half-life/

Tagi: half life vr valve valve vr