Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.11.2018 22:52
Pillars of Eternity 2: Deadfire gigantyczną wtopą finansową
1998V

Pillars of Eternity 2: Deadfire gigantyczną wtopą finansową

Jeśli ktoś był zaskoczony informacjami o możliwym kupnie ekipy Obsidian przez Microsoft, to po informacji o wynikach sprzedaży gry może przestać się dziwić. Gra jest gigantyczną wtopą komercyjną.

Pillars of Eternity 2: Deadfire to bez dwóch zdań jeden z lepszych cRPG-ów jaki wyszedł ostatnimi czasy. Większość recenzji zachwycała się grą, która poprawiła sporo niedociągnięć poprzedniczki.

Microsoft bliski kupna Obsidian Entertainment. Zieloni chcą wzmocnić portfolio wydawnicze

W tym przypadku jednak jakość produktu nie przełożyła się na komercyjny sukces. Gra jest porażką, o czym dowiedzieliśmy się od jednej z osób, która zainwestowała przedpremierowo tysiąc dolarów.

Zdradziła ona, że Obsidian zakładał zwrot kosztów przy sprzedaży 580 tysięcy kopii gry w cenie $50. Inwestor od dnia premiery z zainwestowanego $1000 na razie odzyskał całe $192.67, co według jego przeliczeń daje sprzedaż na poziomie 110 tysięcy kopii.

Powiedzieć, że to mało to nie powiedzieć nic. To porażka studia, która - co nie powinno już nikogo dziwić - desperacko potrzebuje gotówki by przetrwać. Zbawcą w tym przypadku prawdopodobnie będzie Microsoft, który zbroi się pod kolejną generację konsol. A zakup Obsidian w tej sytuacji nie musi być wyjątkowo drogi.

Tagi: Obsidian Entertainment pc Pillars of Eternity 2: Deadfire playstation 4 versus evil Xbox One