Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2018 08:00
WarCraft 3 Reforged będzie „przystępniejszy” dla nowych graczy
1593V

WarCraft 3 Reforged będzie „przystępniejszy” dla nowych graczy

Blizzard chce mieć pewność, że nowi gracze poradzą sobie ze światem WarCrafta. Firma dostosowuje rozgrywkę do nowego pokolenia, ale jednocześnie produkcja ma nie zatracić swojego charakteru. Strategia zadowoli szerokie grono odbiorców.

WarCraft 3 Reforged zadebiutuje na komputerach osobistych w 2019 roku. Aktualnie główny zespół Blizzarda zajmujący się strategiami rozwija produkcję, która ma trafić w gust nowych graczy oraz jednocześnie zadowolić weteranów gatunku.

Diablo Immortal to początek. Blizzard wrzuci na urządzenia mobilne wszystkie swoje IP

W sprawie tytułu wypowiedział się Brian Sousa, który ma okazję rozwijać odświeżonego WarCrafta 3 i główny artysta dostrzegł pewną ciekawostkę. Twórca nie ukrywa, że oryginalny tytuł jest nadal bardzo wymagający, więc Blizzard musi go dostosować do mniej wprawionych graczy.

WarCraft 3 debiutował 15 lat temu i w tamtych czasach gry były trudniejsze, więc zespół zdecydował się sprawić, by pozycja była „przystępniejsza” dla współczesnych odbiorców. Sousa podkreślił, że pierwowzór nawet mu sprawił problemy i przedstawiciel Blizzarda musiał powtarzać niektóre misje.

Jednocześnie mamy nie obawiać się, że gra zostanie diametralnie zmieniona. Wiele na to wskazuje, że studio po prostu zadba o nowy poziom trudności, który pozwoli poznać historię kolejnym graczom. 

Na pierwsze opinie dotyczące projektu przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Warto przypomnieć, że WarCraft 3 Reforged zaoferuje poprawione mapy, dopracowane jednostki, dwie kampanie, tryb sieciowy oraz edytor map.

Źródło: https://gamingbolt.com/warcraft-3-reforged-is-a-little-bit-more-accessible-for-modern-players-blizzard

Tagi: Blizzard Entertainment WarCraft 3 Reforged

Nie przegap