Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.11.2018 07:35
DLC do Final Fantasy XV skasowane, Hajime Tabata odchodzi z firmy, koniec wsparcia wersji PC
2079V

DLC do Final Fantasy XV skasowane, Hajime Tabata odchodzi z firmy, koniec wsparcia wersji PC

Fani czekający na zapowiadanego streama z Final Fantasy XV na taki obrót spraw nie liczyli. Mieli nadzieję na informacje o każdym z czterech DLC i dalszym wsparciu gry, a dostali... pogrzeb.

Gdy zapowiadano nową transmisję poświęconą Final Fantasy XV, nikt nie spodziewał się, że dostaniemy pogrzeb. Square Enix ogłosiło, że wyda jedynie Episode Ardyn, a pozostałe dodatki do piętnastki, zostaną skasowane.

Square Enix odnotowało 33 mln dolarów „nadzwyczajnych strat” spowodowanych zmianami w Luminous Productions

To nie jedyne złe informacje. Poza skasowaniem trzech z czterech DLC fabularnych, Square nie będzie dłużej wspierać PC-towej wersji gry. Możemy więc zapomnieć o rozbudowanym edytorze i narzędziach modderskich, które obiecano przed premierą tego wydania.

DLC Comrades (multiplayerowa część) zostanie samodzielnym produktem, który wyłączony zostanie z przepustki sezonowej (jej cena spadnie). Tryb ma być aktualizowany, ale nie wiemy jak długo. Samodzielne wydanie pojawi się 12 grudnia w cenie $9,99. Ci, którzy je kupili wcześniej, aktualizację z nowymi bossami i przedmiotami dostaną za darmo.

Ze Square Enix odejdzie także Hajime Tabata, reżyser Final Fantasy XV, który pracował nad nową marką wraz ze swoją ekipą. Square zapowiada, że nowa marka nadal powstaje, ale wspomniana wczoraj strata $33 milionów wynikła z restrukturyzacji studia i skasowania wielu produktów.

Na pocieszenie dostaliśmy kilka drobnych informacji.

  • 12 grudnia pojawi się event w FF XIV - Adventurer from Another World - związany z FF XV
  • Dostaniemy krótką animację występującą jako prolog do Episode Ardyn

Samo DLC z Ardynem pojawi się w marcu, a poniżej możemy zobaczyć pierwszy zwiastun.

Tagi: Final Fantasy XV pc playstation 4 Square Enix wideo Xbox One