Nintendo oskarżone o rasizm. Firma zmieni wizerunek postaci w Super Smash Bros. Ultimate

News
2331V
Nintendo oskarżone o rasizm. Firma zmieni wizerunek postaci w Super Smash Bros. Ultimate
Bartosz Dawidowski | 07.11.2018, 22:07

Rasizm to poważny zarzut - szczególnie w kontekście gry dla osób w każdym wieku, jaką jest Super Smash Bros. Ultimate.

W ostatnim livestreamie poświęconym Super Smash Bros. Ultimate mogliśmy zobaczyć Mr. Game & Watcha w głowie ozdobionej pióropuszem w trakcie jednego z ataków. To motyw, który miał się kojarzyć się z rdzenną amerykańską ludnością. Taką indiańską "ozdobę" zaczerpnięto ze starej gry Fire Attack, dostępnej na konsolce Game & Watch.

Część graczy oburzyła się, że to strasznie rasistowskie. W istocie już wcześniej, przy wydaniu konwersji gier z serii Game & Watch na GBA, Nintendo zrezygnowało z takiego wizerunku tego "ludka", usuwając z jego głowy piórko.

Po kilku dniach Nintendo zabrało głos w tej sprawie, przepraszając wszystkich graczy za taki wizerunek postaci z Super Smash Bros. Ultimate. Aktualizacja ma usunąć pióro z głowy problematycznego bohatera.

Przepraszamy za to, że taki materiał pojawił się w naszej akcji marketingowej. Nintendo planowało wydanie aktualizacji, która usunie pióro z sylwetki Mr. Game & Watcha. Oryginalna gra, na której bazowano jego sylwetkę, pojawiła się na rynku ponad 3 dekady temu i nie reprezentuje wartości wyznawanych obecnie przez  naszą firmę" - czytamy w komunikacie Nintendo.

Poniżej możecie sprawdzić screeny z rzeczonym bohaterem i pierwotne wydanie Fire Attack z Game & Watch. W grze Indianie przedstawieni byli w roli agresorów próbujących podpalić fort.

Źródło: własne

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper