Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.11.2018 14:10
Square Enix odnotowało 33 mln dolarów „nadzwyczajnych strat” spowodowanych zmianami w Luminous Productions
992V

Square Enix odnotowało 33 mln dolarów „nadzwyczajnych strat” spowodowanych zmianami w Luminous Productions

Square Enix przedstawiło raport finansowy za ostatnie miesiące, które potwierdzają bardzo słaby okres korporacji. Firma pomimo dużych premier nie może mówić o wyjątkowych wynikach. Sporym problemem dla twórców Final Fantasy okazały się zmiany w Luminous Productions.

Nadal czekamy na zapowiedź nowego Final Fantasy, ale możemy podejrzewać, że prace właśnie ruszyły. Luminous Productions – nowe studio otwarte na początku roku – koncentruje się teraz na „wysokiej jakości grach AAA na dużą skalę, które wykorzystają najmocniejsze strony silnika”.

Final Fantasy XV nie powiedział ostatniego słowa. Twórcy ujawnią nową zawartość

To właśnie z tego powodu firma odnotowała 33 mln dolarów „nadzwyczajnej straty” i choć Japończycy nie przedstawiają szczegółów, to bardzo możliwe, że roszada w Luminous Productions jest spowodowana zmianą taktyki – wcześniej zespół miał również odpowiadać za „inne treści rozrywkowe” (w domyśle filmy i seriale towarzyszące), a teraz studio będzie pracować wyłącznie nad grami.

W ostatnich miesiącach Square Enix wrzuciło na rynek Octopath Traveller i Shadow of the Tomb Raider, ale obie produkcje nie osiągnęły wybitnych wyników, więc korporacja nie może mówić o wyjątkowym zarobku.

Sprzedaż netto spadła o 15% względem tego samego okresu ubiegłego roku (1,08 mld dolarów), podczas gdy korporacja może mówić o o połowę mniejszych zyskach (76,4 mln dolarów). Dochód z działalności operacyjnej wniósł 88,5 mln dolarów (-61%), a zwykły dochód to dokładnie 132,8 mln dolarów (-43,6%).

Mimo to firma wierzy, że w całym roku fiskalnym uda się poprawić wynik poprzednich 12 miesięcy o 7,8% - prognozy wynoszą aktualnie 2,39 mld dolarów.

Tagi: luminous productions Square Enix wyniki finansowe