Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2018 13:00
FIFA 19. Zbanowany gracz tłumaczy się z homofobicznego wyzwiska: „pochodzę z Londynu”
4577V

FIFA 19. Zbanowany gracz tłumaczy się z homofobicznego wyzwiska: „pochodzę z Londynu”

EA Sports zbanowało jednego z profesjonalnych graczy FIFA 19, który zdecydował się na bardzo nietypową obronę. Tassal "Tass" Rushan uważa, że wypowiedziane przez niego słowa nie są problemem, bo pochodzi z Londynu, gdzie takie teksty padają często.

Tassal "Tass" Rushan to mistrz Europy FIFA, który reprezentuje znaną organizację FaZe Clan. Zawodnik jest znany z wysokich umiejętności i ma w ostatnich dniach spory problem ze względu na swoją niefortunną wypowiedź.

FIFA 19 bez srebrnych medalistów Mistrzostw Świata. EA nie potrafi dogadać się ze związkiem

Mężczyzna otwierał paczki z FIFA Ultimate Team i gdy kolejny raz wpadł na Matíasa Vecino (urugwajski pomocnik z Interu Mediolan) powiedział następujące słowa:

„I tak po prostu ponownie widzimy tego pieprzonego pedała”

Słowa profesjonalnego gracza trafiły do EA Sports, które zbanowało e-piłkarza we wszystkich oficjalnych wydarzeniach, więc w zasadzie jego kariera została zawieszona. Sytuacja jest oczywiście zrozumiała ze strony wydawcy, który nie może pozwolić sobie, by zawodnicy obrażali profesjonalnych piłkarzy – jak wiadomo w zasadzie e-sportowcy i sportowcy reprezentują Electronic Arts i EA Sports.

Tassal Rushan zdecydował się na bardzo nietypową obronę, ponieważ jak wyjaśnił w oficjalnym materiale – było to bardzo niefortunne, niezamierzone działanie. Według zawodnika tak po prostu mówi się w Londynie. Gracz był przekonany, że „pedał” to w sumie synonim „idioty”, jednak w całej tej sytuacji nie dostrzega obrazy innego profesjonalnego piłkarza.

„Nie jestem takim facetem. Teraz, gdy to wiem, nigdy więcej tego nie powiem. Chcę przeprosić EA. Chcę przeprosić FaZe. Zawiodłem EA. Zawiodłem FaZe. Zawiodłem siebie.”

Aktualnie Tass nie może brać udziału w oficjalnych turniejach EA Sports.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-11-06-ea-bans-top-fifa-19-pro-from-competing-after-he-called-a-virtual-card-a-homophobic-slur

Tagi: ban EA Sports Electronic Arts FIFA 19

Nie przegap