SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2018 10:45
PlayStation VR 2 na PlayStation 5? Sony patentuje nowy kontroler
3012V

PlayStation VR 2 na PlayStation 5? Sony patentuje nowy kontroler

Japońska korporacja najwidoczniej nie rezygnuje z wirtualnej rzeczywistości. Firma opracowuje nową technologię, która pewnie będzie dostępna już na następnej generacji.

Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że prace nad PlayStation 5 trwają od dobrych kilku lat, a urządzenie ma szansę zostać zaprezentowane na przyszłorocznym E3. Japońska konsola według plotek trafi na półki sklepowe w drugiej połowie 2020 roku.

Sony udzieliło licencji na wygląd PlayStation VR. Lenovo korzysta ze znanego designu

Sony zainwestowało ogromny budżet i mnóstwo czasu na stworzenie PlayStation VR i gogle osiągnęły spory sukces. W okolicach premiery urządzenie było w zasadzie wyprzedane, a w sierpniu tego roku firma potwierdziła sprzedaż 3 mln egzemplarzy sprzętu.

W rezultacie korporacja powinna pracować nad następcą PlayStation VR, który otrzyma pełnoprawny kontroler – jak wiadomo PlayStation Move było przygotowane z myślą o PlayStation 3 i po prostu inżynierowie dostosowali rozgrywkę do „różdżek”.

Patent na nowy pad został przedstawiony przez Sony Interactive Entertainment Japan – propozycja o dźwięcznej nazwie “CONTROLLER HAVING LIGHTS DISPOSTED ALONG A LOOP OF THE CONTROLLER” może trafić już na PlayStation 5 i być dostępny przy premierze PlayStation VR 2.

Wszystkie szczegóły propozycji znajdziecie w tym miejscu – kontroler nadal musi współpracować z kamerą, jednak należy oczywiście wspomnieć, że jest to wyłącznie projekt, który w ostatecznym rozrachunku może wyglądać inaczej.

Źródło: https://gearnuke.com/sony-patents-new-vr-controller-ps5-vr-rumor/

Tagi: playstation 5 playstation vr playstation vr 2 sony