Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2018 07:00
Path of Exile na PlayStation 4. Twórcy wykorzystują zamieszanie z Diablo Immortal
4550V

Path of Exile na PlayStation 4. Twórcy wykorzystują zamieszanie z Diablo Immortal

Deweloperzy Path of Exile potrafią wykorzystać błędy konkurencji. Gdy gracze są wściekli na Blizzarda i szukają alternatywy do świata „Zamieci”, Grinding Gear Games pokazuje zwiastun swojej gry na PlayStation 4. Twórcy przedstawiają najmocniejszego konkurenta Diablo.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy naszą społeczność o ocenie Path of Exile przez PEGI. Był to jednoznaczny sygnał, że tytuł już wkrótce trafi na kolejną platformę. Teraz możemy mieć pewność, że premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Path of Exile coraz bliżej PS4

Path of Exile w ostatnich miesiącach zbiera sporo pochwał. Gra jest dobrze rozwijana przez Grinding Gear Games i sympatycy gatunku otrzymują w tym wypadku sporo ciekawej treści. Tytuł trafił już na komputery osobiste oraz Xboksa One.

Czego mogą oczekiwać posiadacze PlayStation 4? Siedem zróżnicowanych klas postaci (każda z trzema subklasami), opcję rozbudowy zdolności przez gemy, mnóstwo najróżniejszych przedmiotów generowanych losowo, crafting z możliwością wymiany towarami, opcję tworzenia najróżniejszych buildów, ciekawy endgame i to wszystko oblane dynamiczną rozgrywką z maksymalnie pięcioma znajomymi.

Gra będzie oczywiście dostępna w modelu biznesowym free-2-play, więc każdy posiadacz PlayStation 4 będzie mógł sprawdzić propozycję. Społeczność Path of Exile zachęca fanów Diablo do wypróbowania gry, która nie jest zniszczona przez mikrotransakcje – za prawdziwą gotówkę możemy kupić wyłącznie elementy do personalizacji bohatera.

Według plotek Path of Exile miało trafić na PlayStation 4 w okolicach stycznia, ale mogę śmiało przypuszczać, że ekipa odpowiedzialna za projekt wrzuciła w weekend trzeci bieg, by móc jak najszybciej zaprosić do swojego tytułu niezadowolonych miłośników Diablo. W końcu trudno nie wykorzystać takiej wpadki Blizzarda.

Path of Exile trafi na PlayStation 4 dokładnie 7 grudnia. 

Źródło: YouTube.com

Tagi: Grinding Gear Games Path of Exile trailer zwiastun