Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.10.2018 14:31
Franko 2 trafi na konsole! Kultowa gra z Amigi wraca do żywych
3594V

Franko 2 trafi na konsole! Kultowa gra z Amigi wraca do żywych

Jedna z najbardziej kultowych produkcji z Amigi żyje! Franko 2 powstaje w nowym studiu i projekt zmierza już nie tylko na komputery osobiste. Nowi deweloperzy postanowili zaoferować przygodę również na konsole.

Pewnie tylko starsi użytkownicy naszego portalu kojarzą „Franko”. Produkcja rodzimego World Software została wydana w 1994 roku i przeniosła graczy do Szczecina. Tytuł to sztandarowy beat'em up z grafiką 2D, w którym gracz kierował bohatera, przechodził w prawo na kolejne plansze, a po drodze okładał po mordach bandę Klocka.

PSX Extreme 255 od dzisiaj w sprzedaży

O powrocie IP i Franko 2 pisaliśmy na portalu kilkukrotnie – ostatni raz 5 maja 2017 roku – jednak od tego czasu sporo się zmieniło. Prawa do marki wylądowały w rękach Blue Sunset Games i Mariusza Pawluka (współtwórca oryginału) i zespół rozpoczął przygotowanie gry od podstaw.

Poprzednia ekipa zebrała gotówkę na stworzenie przygody na Wspieram.to, ale od lat twórcy nie potrafili zaoferować odpowiedniej jakości, więc projektem zainteresowało się Blue Sunset Games. Teraz deweloperzy mają ogromne plany i zamierzają wskrzesić kultową markę.

Franko 2 trafi na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch oraz komputery osobiste, a podczas rozgrywki nie zabraknie nowych scenerii, kooperacji i zespół pamięta o najważniejszym – dresiarskim klimacie.

Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ kilka tygodni temu Roger napisał do mnie krótką wiadomość „GRUCHA MAM BOMBĘ”, ale ja zamiast wysłać do Warszawy antyterrorkę, zadałem tylko pytanie – kto wraca? Nasz naczelny miał już wtedy okazję poznać dokładne informacje o Franko 2 i jego tekst o tytule przeczytacie w najnowszym numerze PSX Extreme.

„Drugi duży ekskluzywny materiał dotyczy powrotu jednego z najbardziej kultowych bohaterów z Amigi – Franko. Kto obijał mordki szczecińskim oprychom, krzycząc „wąchaj”, ten doskonale wie, czego się spodziewać. Tytuł powstaje na nowo z myślą o... konsolach! Pytamy twórców, dlaczego nie wypalił pomysł stworzenia gry przy współpracy z serwisem Wspieram.to, kto obecnie ma prawa do IP, rozmawiamy o latach 90. i tym, jak będzie wyglądał nowy Franko.”

Zaciekawieni? Już wkrótce postaramy się przedstawić konkretne materiały z gry, bo możecie mieć pewność, że jeszcze wielokrotnie opowiemy Wam o Franko 2. Dokładny spis materiałów z nowego numeru PSX Extreme znajdziecie klikając w poniższą grafikę.

Tagi: Blue Sunset Games franko 2 psx extreme zapowiedź