Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2018 07:05
Fallout 76. Gracze tracą pliki na PC, a framerate zsynchronizowano z szybkością akcji
1582V

Fallout 76. Gracze tracą pliki na PC, a framerate zsynchronizowano z szybkością akcji

Beta Fallout 76 z pewnością nie wytworzyła pozytywnego klimatu wokół nowej gry Bethesdy...

Niestety beta Fallout 76 działa w naprawdę mało satysfakcjonujący sposób na konsolach, nawet na Xbox One X zaliczając zauważalne spadki płynności animacji. 

Nie najlepiej sytuacja wygląda również na PC. Gracze pecetowi skarżą się na fakt, że w Fallout 76 nie uwzględniono opcji zmiany szerokości pola widzenia (FOV). Ponadto prędkość rozgrywki zsynchronizowana jest z framerate'em, co oznacza, że wychodzenie ponad 60 fps zaburza gameplay (akcja przyspiesza nienaturalnie w miarę zwiększania się framerate'u). Fallout 76 obsługuje też na PC wyłącznie monitory o proporcjach ekranu 16:9 (standard przyjęty w branży). Jeśli posiadacie wyświetlacze panoramiczne (czyli o proporcjach 16:10 lub 21:9), to trzeba będzie się pogodzić z patrzeniem na czarne pasy na ekranie. Zmuszanie gry do wyświetlania obrazu w proporcjach panoramicznych, powoduje psucie pewnych elementów interfejsu, które "wyjeżdżają" poza ekran.

Last but not least - Bethesda popełniła jakiś błąd, związany z aplikacją startowa Fallout 76. Wielu graczy narzeka, że bug sprawia, że pliki bety zostają skasowane (dotyczy to tylko wersji PC). Zmusza to osoby biorące udział w testach do ponownego pobrania ponad 50GB plików bety. Bethesda twierdzi, że analizuje te doniesienia.

W związku z problemami z betą Bethesda wydłuża czas trwania bety 1 listopada. Grę testować będzie można od godziny 19:00 1 listopada aż do 4:00 rano, 2 listopada (czasu polskiego).

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76

Nie przegap