SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2018 19:53
Battlefield 5 z możliwością kupowania skórek za prawdziwe pieniądze po premierze
947V

Battlefield 5 z możliwością kupowania skórek za prawdziwe pieniądze po premierze. DICE wyjaśnia sytuację

DICE musiało radzić sobie ze sporymi kontrowersjami związanymi z premierą Star Wars: Battlefront 2, więc teraz deweloperzy jeszcze przed premierą Battlefield 5 przedstawiają wszystkie szczegóły dotyczące dostępnych w grze walut. Za pieniądze kupimy wyłącznie przedmioty do personalizacji.

Battlefield 5 zadebiutuje na rynku w drugiej połowie listopada, jednak Electronic Arts pozwoli zapoznać się z tytułem przed oficjalną premierą. Gracze mogą zagrać w pełną wersję shootera DICE już za 10 dni.

Battlefield 5. Gracze na PC i Xbox One zagrają znacznie wcześniej

DICE nie zamierza powtórzyć błędów z premiery Star Wars: Battlefront 2. W dniu debiutu Battlefield 5 gracze otrzymają dostęp wyłącznie do waluty zdobywanej w grze – za rozgrywanie spotkań, czy też wykonywanie wydarzeń zgarniemy punkty, które przeznaczymy na nowy sprzęt, skórki, akcesoria lub nowe ulepszenia oraz przedmioty kosmetyczne.

Dopiero po pewnym czasie do Battlefield 5 trafi „Waluta Battlefield”, którą kupimy za prawdziwe pieniądze, ale studio podkreśla – w ten sposób zajmiemy się wyłącznie upiększeniem swoich postaci lub broni. Firma nie wpłynie na balans strać przez gotówkę.

Jest to naprawdę dobra wiadomość, bo możemy mieć pewność, że Battlefield 5 w dniu premiery nie będzie „zniszczony przez mikrotransakcje”, a nawet po debiucie nie pojawi się problem z ingerencją w pojedynki.

Warto jednocześnie wspomnieć, że wszystkie dodatki do Battlefield 5 (mapy, tryby, frakcje, misje do kooperacji) będą dostępne za darmo.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2018/10/30/battlefield-v-will-have-a-virtual-currency-for-cosmetics-implemented-after-launch

Tagi: battlefield 5 DICE Electronic Arts