Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.10.2018 17:26
Twin Mirror na pierwszym zwiastunie z rozgrywki. Nowa gra twórców Life is Strange
853V

Twin Mirror na pierwszym zwiastunie z rozgrywki. Nowa gra twórców Life is Strange

Dontnod Entertainment pracuje nad kolejnym IP. Twórcy postanowili w końcu pokazać gameplay z Twin Mirror, który jest określany jako „psychologiczny thriller napędzany decyzjami podejmowanymi przez graczy”.

Francuskie studio bardzo chętnie zajmuje się stworzeniem nowych IP. Twin Mirror zostało przedstawione na początku czerwca i gra trafi do fanów mocnych opowieści w przyszłym roku. Produkcja zadebiutuje jednocześnie na PlayStation 4, Xboksy One i komputery osobiste, a cała historia zostanie podzielona na trzy odcinki.

Twin Mirror. Twórcy Life is Strange opowiadają o nowej grze

Dzisiaj możemy w końcu spojrzeć na gameplay z Twin Mirror. Autorzy pozwalają spojrzeć na sam początek opowieści – główny bohater wraca do Basswood. Jest to fikcyjna miejscowość, która zdaniem deweloperów przedstawi problemy społeczne i gospodarcze amerykańskich miasteczek w tak zwanym pasie rdzy (północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych, która charakteryzuje się rozwojem przemysłu ciężkiego).

Sam Higgs powróci w te okolice na pogrzeb najlepszego przyjaciela, a już na samym początku gry poznamy jego problem – mężczyzna budzi się w pokoju hotelowym i odkrywa, że na jego koszuli znajduje się sporo krwi, jednak tak naprawdę nie pamięta nic z wczorajszego wieczoru.

Bohater może korzystać ze swojej specjalnej umiejętności – postać wchodzi do Pałacu Pamięci, gdzie za pomocą pamięci wizualnej i dedukcji potrafi rozwiązywać zagadki, pokonywać wyzwania i badać napotkane ślady. Całość wygląda ciekawie, więc jeśli fabuła zaprezentuje odpowiedni poziom, to Dontnod Entertainment będzie mogło mówić o kolejnym sukcesie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bandai Namco Dontnod Entertainment gameplay Twin Mirror