Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2018 09:14
Forza Horizon 4 z najlepszą premierą w całej historii serii
1599V

Forza Horizon 4 z najlepszą premierą w całej historii serii

Microsoft może świętować kolejny sukces z obozu marki Forza. Najnowsza produkcja przygotowana przez PlayGround Games osiągnęła fantastyczny wynik, który pokazuje siłę serii na konsolach aktualnej generacji.

Forza Horizon 4 trafiła na rynek 2 października i od premiery produkcja jest dostępna w Xbox Game Pass. Usługa Microsoftu nie była przeszkodą do osiągnięcia najlepszego wyniku w historii całej serii.

Forza Horizon 4 z aktualizacją. Nowości w grze i poprawki na PC

Pierwsza odsłona Forza Motorsport trafiła na rynek w 2005 roku – od tego czasu zagraliśmy łącznie w 11 produkcji przygotowywanych przez Turn 10 Studios oraz Playgroudn Games – ale to najnowsza gra osiągnęła najlepszy rezultat.

NPD przedstawiło bardzo ciekawe dane – Forza Horizon 4 odnotowała najlepszy wynik pod względem zarobionych dolarów w 13-letniej historii serii. Jest to naprawdę interesująca sytuacja, ponieważ produkcja jest rozchwytywana pomimo pojawienia się w Xbox Game Pass.

Forza Horizon 4 jest najchętniej kupowaną produkcją w uniwersum Forza, więc jak widać usługa amerykańskiej korporacji nie jest przeszkodą do osiągnięcia rekordów. Nie możemy oczywiście zapomnieć, że gatunek wyścigów nie może równać się z popularnością przykładowo platformówek akcji, jednak Playground Games nie może na pewno narzekać.

Teraz pozostaje jedno pytanie – a co dalej? Według plotek w 2019 roku nie zagramy w nową Forzę, a Turn 10 Studios będzie chciało uruchomić produkcję już na nowej konsoli Microsoftu w 2020 roku. Deweloperzy oraz wydawca nie skomentowali doniesień.

Źródło: https://venturebeat.com/2018/10/23/forza-horizon-4-has-best-launch-sales-in-franchises-13-year-history/

Tagi: Forza Horizon 4 Microsoft playground games wyniki sprzedaży

Nie przegap