Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2018 08:16
Shadow of the Tomb Raider krytykowane za obniżkę ceny. Gracze narzekają na decyzję wydawcy
5507V

Shadow of the Tomb Raider krytykowane za obniżkę ceny. Gracze narzekają na decyzję wydawcy

Od września debiutują mocne produkcje i sezon grubych hitów zakończy się dopiero w grudniu. Wydawcy dwoją się i troją, by sprzedać swoje produkty, ale nie wszystkie decyzje wydawców są dobrze odbierane przez graczy. Square Enix jest krytykowane za obniżkę ceny Shadow of the Tomb Raider.

Shadow of the Tomb Raider trafiło na półki sklepowe 14 września, a już 10 października pojawiły się pierwsze przeceny, dzięki którym gracze mogli zaoszczędzić nawet 70 zł na przygodzie Eidos Montreal.

Shadow of the Tomb Raider The Forge prezentowany przez Eidos Montreal. Twórcy pokazują nowości

Na początku promocja pojawiła się w polskich sklepach, później zobaczyliśmy przeceny na Xbox Live oraz PlayStation Store, a teraz nowa oferta trafiła na Steam. Na platformie Valve zdecydowano się „odciąć” nawet 34% z ceny początkowej i zainteresowani zamiast płacić 249 zł, muszą wyciągnąć z kieszeni zaledwie 164,93 zł.

Jeszcze większy rabat znajduje się na Shadow of the Tomb Raider w specjalnych wydaniach – gra ze wszystkimi dodatkami kosztuje teraz 245,15 zł (-47% z 458,60 zł), a Delux Edition zostało wycenione na 191,92 zł (-36% z 299,80 zł).

Ta sytuacja nie podoba się graczom. Na Twitterze znajdziecie wiadomości wielu niezadowolonych klientów, którzy zdecydowali się kupić tytuł w dniu premiery i sytuacja pojawia się też na Steam. Od 16 października gra zbiera negatywne recenzje – nawet 196 jednego dnia. W tekstach fani nie ukrywają, że problemem jest właśnie cena.

Warto oczywiście podkreślić, że podobną drogą mogą podążyć inne wrześniowo-październikowe produkcje, które będą walczyć o przychylność graczy z całego świata. W listopadzie oraz grudniu wciąż możecie liczyć na mocne hity.

Źródło: Twitter

Tagi: Eidos Montreal Shadow of the Tomb Raider Square Enix