SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.10.2018 12:48
Red Dead Redemption 2. Dwie płyty Blu-ray potwierdzone. Bez zmian dysków w trakcie zabawy
5387V

Red Dead Redemption 2. Dwie płyty Blu-ray potwierdzone. Bez zmian dysków w trakcie zabawy

Potwierdzają się wcześniejsze pogłoski i doniesienia. Red Dead Redemption 2 faktycznie zostało wydane na 2 dyskach Blu-ray.

Do pudełka ze sklepowym wydaniem Red Dead Redemption 2 dorwał się już YouTuber Kofi z Kanady, który ujawnił na swoim Twitterze, że najnowsza gra Rockstar faktycznie została wydana na dwóch płytach Blu-ray.

Wygląda na to, że obędzie się tutaj bez "żonglowania" dyskami, jak za dawnych czasów pierwszego PlayStation. Pierwsza płyta do "Data Disc". Widnieje na niej polecenie, by "umieścić ją w pierwszej kolejności", co rozpocznie pewnie proces instalacji Red Dead Redemption 2 na dysku twardym konsoli. Druga płytka to natomiast "Play Disc", który mamy umieścić w konsoli w momencie rozpoczęcia zabawy. Zadziała to pewnie tak, że będzie można zostawić drugą płytę w konsoli od samego początku do końca przygody i nie będzie potrzeby zmieniania nośnika w trakcie rozgrywki.

Takie posunięcie ze strony wydawcy może tylko cieszyć, bo dzięki niemu nie jesteśmy zmuszani na dzień dobry do pobierania kilkudziesięciu gigabajtów danych.

Oczywiście osoby, które skuszą się na zakup wydania cyfrowego muszą przygotować się na duży pakiet plików. W Wersji na PS4 gra zajmuje 99 GB (ale wymaga dodatkowych 50GB w trakcie instalacji) a na Xbox One pliki ważą aż 107 GB.

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two