Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.10.2018 20:31
Obsidian Entertainment w rodzinie Microsoftu? Studio ma zostać znacząco powiększone
1357V

Obsidian Entertainment w rodzinie Microsoftu? Studio ma zostać znacząco powiększone

Powyższą grafikę opublikował jeden z informatorów, który w ostatnich dniach bardzo często wypowiada się na temat kupienia Obsidian Entertainment przez Microsoft. Jego zdaniem studio może zostać wkrótce znacząco powiększone.

O przejęciu Obsidian Entertainment przez Microsoft informujemy naszą społeczność od dwóch miesięcy. Według redaktora Kotaku, umowa pomiędzy firmami została niemal podpisana, jednak wciąż musimy czekać na oficjalną wiadomość.

Microsoft bliski kupna Obsidian Entertainment. Zieloni chcą wzmocnić portfolio wydawnicze

Sytuację od kilku dni podgrzewa Klobrille – informator dał się poznać graczom z dobrych kontaktów z Microsoftem, ponieważ wielokrotnie na jego Twitterze pojawiały się zakulisowe informacje z obozu Amerykanów.

Kilka dni temu Klobrille wspomniał, że studio ma zawrzeć w dokumencie klauzulę, dzięki której ekipa zostanie powiększona do ponad 200 deweloperów. W rezultacie Obsidian Entertainment mogłoby posiadać dwa niezależne zespoły i jednocześnie pracować nad dwoma produkcjami AAA.

Nie jest to oczywiście potwierdzona wiadomość, jednak Klobrille dzisiaj opublikował powyższą grafikę, która ma sugerować podpisanie umowy przez firmy. Warto zaznaczyć, że w ostatnich dniach wewnętrzne zespoły Microsoftu poszukiwały ponad 600 deweloperów – wielka rekrutacja trwa, ponieważ korporacja szykuje się na nową generację.

Nie możemy oczywiście liczyć na jakąkolwiek informacje od Obsidian Entertainment lub Microsoftu, ponieważ w listopadzie odbędzie się Xbox X018, czyli duża impreza korporacji z Redmond, na której możemy poznać nowe zespoły dołączone do rodziny Phila Spencera.

Źródło: Twitter

Tagi: Microsoft Obsidian Entertainment xbox one

Nie przegap