SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.10.2018 10:03
Nie żyje Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu i jedna z najbogatszych osób świata
2475V

Nie żyje Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu i jedna z najbogatszych osób świata

Dziś w nocy zmarł Paul Allen, jedna z najważniejszych osób, które towarzyszyły Billowi Gatesowi w zakładaniu Microsoftu.

Nie żyje Paul Allen, jedna z najbogatszych osób świata, filantrop, który przeznaczył ok. 2 miliardy dolarów na cele dobroczynne, i współzałożyciel Microsoftu.

Mężczyzna zmarł w wieku 65 lat. O śmierci Paula Allena poinformowała jego siostra w następującej wiadomości:

"Mój brat był wyjątkową osobą na każdym poziomie. Większość znała Paula Allena jako technologa i filantropa, ale dla nas był ukochanym bratem, wujkiem i wyjątkowym przyjacielem.

Rodzina i przyjaciele Paula doświadczała regularnie jego ciepła, szczodrości i poczucia humoru. Paul zawsze znajdował czas dla rodziny i przyjaciół, pomimo ogromu obowiązków. W tych smutnych dniach jesteśmy niezwykle wdzięczni za troskę, którą Paul nam okazywał każdego dnia" - napisała Jody Allen.

Paul Allen przegrał długą walkę z nowotworem układu limfatycznego w wieku 65 lat. Allen był jednym z najbogatszych ludzi świata, jego majątek oceniano w 2018 roku na 20 miliardów dolarów.

Na poniższym zdjęciu z 1981 roku możecie zobaczyć Billa Gatesa i Paula Allena, czyli współzałożycieli Microsoftu. W 2013 roku mężczyźni odtworzyli pamiętną fotografię w Living Computers Museum.


 
Bill Gates tak wspomniał o Paulu Allenie w komunikacie:

"Jestem załamany odejściem mojego najstarszego i najbliższego przyjaciela Paula Allena. Od najwcześniejszych lat, od szkoły Lakeside, przez założenie Microsoftu, aż po nasze projekty dobroczynne, Paul był dla mnie wspaniałym partnerem i przyjacielem. Komputery osobiste nie istniałyby w obecnej postaci bez niego" - napisał Bill Gates.

Tagi: bill gates microsoft paul allen śmierć windows