Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.10.2018 12:40
Star Citizen nadal ma moc. Milion dolarów zebrany w 4 dni
861V

Star Citizen nadal ma moc. Milion dolarów zebrany w 4 dni

Star Citizen jest na ten moment projektem, który nazbierał najwięcej pieniędzy w formie crowdfundingu, a którego pd premiery dzielą lata. Nie przeszkadza to jednak ludziom nadal wpłacać miliony na konto dewelopera.

Kilka dni temu, z okazji startu tegorocznego CitizenCon, Cloud Imperium Games opublikowało na serwerach testowych nową wersję gry - 3.3 Alpha. Dodało to do gry m.in. system pozwalający stworzyć swojego awatara za pomocą kamerki w PC. Do tego oczywiście sporo nowej zawartości, w tym broń czy nowe pojazdy kosmiczne.

Squadron 42 na zdumiewająco dobrym zwiastunie. Gillian Anderson, Gary Oldman i Mark Hamill w rolach głównych

Dzięki tej aktualizacji, Star Citizen zaliczyło spory dopływ gotówki. Oficjalny tracker notujący wszystkie wpłaty na oficjalnej stronie gry pokazuje, że tylko w ciągu 4 dni od wypuszczenia wersji 3.3, gracze wpłacili na poczet gry ponad milion dolarów.

Swoje trzy grosze bez wątpienia także dołożył opublikowany na CitizenCon zwiastun singlowej kampanii Squadron 42, w którym zobaczyć możemy gwiazdy Hollywood. W kampanii, która istnieje niejako obok multiplayerowego komponentu Star Citizen, zobaczymy m.in. Marka Hamilla, Gary'ego Oldmana, Gillian Anderson, Marka Stronga, Andy'ego Serkisa i Johna Rhys-Daviesa.

CIG obiecało, że w grudniu gracze poznają plan wydawniczy Squadron 42. Czy w nic zawarta będzie wyczekiwana data premiery? Społeczność Star Citizen właśnie na to liczy. Bo na premierę skończonej wersji gry mogą się nie doczekać. Mimo że projekt zebrał ponad 195 milionów dolarów z wpłat graczy.

Źródło: https://www.pcgamer.com/star-citizen-raises-more-than-dollar1-million-in-four-days-following-alpha-33-release/

Tagi: Cloud Imperium Games pc Star Citizen

Nie przegap