Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 13.10.2018 15:31
Crusader Kings II. Dodatek Holy Fury zadebiutuje już w listopadzie
479V

Crusader Kings II. Dodatek Holy Fury zadebiutuje już w listopadzie

Crusader Kings II wypuszczone zostało u nas z dopiskiem Mroczne Wieki. Jest to gra z gatunku grand strategy wargame wyprodukowana przez Paradox Development  i wydana przez Paradox Interactive, która po aż 6 latach od premiery, dostanie kolejny duży dodatek.

Gra jest drugą odsłoną cyklu zapoczątkowanego jeszcze w 2004 roku jako spin-off Europa Universalis.

Capcom planuje wypuszczać trzy duże gry każdego roku

Względem poprzednika produkcja doczekała się szeregu poprawek oraz zmian wpływających znacznie na mechanikę walki - wprowadzono funkcję barona, a relacje psychologiczne między niektórymi postaciami zostały znacznie rozbudowane. Ponadto aspekt militarny silnie przeplata się z politycznym, co widać chociażby w mechanice wypowiadania wojny, a z racji umiejscowienia w okresie krucjat ważnym mogą stać się relacje z papieżem.

To właśnie wokół tematów religijnych skupia się nadchodzący do gry dodatek zatytułowany Holy Fury. Wprowadza on nowe funkcje pogańskim wojownikom, ponadto dodane zostały takie opcje jak mianowanie świętości, koronacje, nadanie legendarnego statusu naszej linii krwi, które zapewnią nam specjalne bonusy. Premiera DLC już 13 listopada.

Crusader Kings 2: Holy Fury - Story/Date Announcement Trailer

Tagi: Crusader Kings II: Mroczne Wieki Paradox Development Paradox Interactive

Nie przegap