SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.10.2018 12:59
Assassin’s Creed: Odyssey sukcesem. Najlepszy start serii na konsolach tej generacji
1692V

Assassin’s Creed: Odyssey sukcesem. Najlepszy start serii na konsolach tej generacji

Mimo słabszego startu w UK (przynajmniej jeśli chodzi o pudełka), Assassin's Creed: Odyssey oficjalnie jest sukcesem Ubisoftu. Najnowsza odsłona sagi Asasynów zanotowała najlepszy start ze wszystkich odsłon na konsolach tej generacji.

Ubisoft już po premierze Assassin's Creed Unity wiedział, że fani są zmęczeni dotychczasową formułą serii. Pozwolono jednak dokończyć Syndicate i później zrobiono rok przerwy, co poskutkowało premierą docenionego Assassin's Creed Origins.

Assassin's Creed: Odyssey ze znacznie gorszym rezultatem od poprzednika, a Forza Horizon 4 z rekordem w UK

Dobre przyjęcie przełożyło się na dobrą sprzedaż, która poszła w górę. Wydawałoby się, że dostaniemy kolejny rok przerwy, ale na rynek wjechało Assassin's Creed: Odyssey i wbrew przewidywaniom internetowych znawców spod sztandaru "gry na oczy nie widziałem, więc wiem najlepiej", tytuł Ubisoftu sprzedaje się świetnie.

Co prawda w UK pudełkowe wersje schodzą o 25% gorzej, ale znacząco wzrosła sprzedaż w cyfrowej dystrybucji. Globalnie jednak, Assassin's Creed: Odyssey sprzedaje się najlepiej ze wszystkich odsłon wydanych na konsolach tej generacji, czym pochwalił się Ubisoft.

Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego, co udało się osiągnąć zespołowi deweloperskiemu i zaszczyceni niesamowitym odbiorem recenzentów i graczy. Opierając się na jakości gry i reakcji zainteresowanych, spodziewamy się, że Assassin's Creed Odyssey będzie jedną z najlepiej sprzedających się gier w całej serii.

Czekamy więc na kolejne doniesienia o wynikach sprzedaży.

Tagi: Assassin's Creed: Odyssey pc playstation 4 Ubisoft xbox one