SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2018 20:06
FIFA 19 ze zmianą na okładce przez oskarżenia Cristiano Ronaldo o gwałt
10816V

FIFA 19 ze zmianą na okładce przez oskarżenia Cristiano Ronaldo o gwałt

Electronic Arts zdecydowało się na pierwszą zmianę. Firma rozpoczęła usuwanie Cristiano Ronaldo z witryny najnowszej odsłony Fify, ponieważ Portugalczyk został w ostatnich dniach oskarżony o gwałt.

W ostatnich dniach sympatycy piłki nożnej zapoznają się z kolejnymi rozdziałami afery związanej z Cristiano Ronaldo. Piłkarz Juventusu miał na jednej z imprez jeszcze przed dołączeniem do Realu Madryt zgwałcić kobietę. Electronic Arts postanowiło w tej sytuacji zainterweniować i w niektórych miejscach zniknął wizerunek Portugalczyka.

FIFA 19. Pierwszy patch spełnia życzenie Petra Cecha

Electronic Arts nie może pozwolić sobie na marketingową wpadkę, więc korporacja monitoruję sytuacje wszystkich swoich ambasadorów. Nie inaczej jest z Cristiano Ronaldo:

„Widzieliśmy raport zawierający szczegółowe informacje dotyczące zarzutów przeciwko Cristiano Ronaldo. Ściśle monitorujemy sytuację, ponieważ oczekujemy, że sportowcy i ambasadorzy będą zachowywać się w sposób zgodny z wartościami Electronic Arts”.

To właśnie z tego powodu Portugalczyk nie jest już widoczny na głównej stronie FIFA 19, a na jednej zakładce Origin pojawiła się już nowa okładka, na której nie zobaczycie Cristiano Ronaldo. EA zdecydowało się po prostu na napis „FIFA".

Oczywiście aktualnie korporacja nie usuwa piłkarza z każdego miejsca – nadal w cyfrowych sklepach znajdziecie okładkę z Ronaldo – jednak jeśli sprawa nie zostanie szybko rozwiązana i Portugalczyk będzie musiał stanąć przed sądem, to w kolejnych tygodniach będziemy świadkami „wymazywania” Portugalczyka ze wszystkich materiałów promocyjnych.

Podobną sytuację widzieliśmy w 2015 roku – EA zrezygnowało z planów umieszczenia na okładce NHL 16 dwóch hokeistów Jonathana Toewsa i Patricka Kane'a, ponieważ ten drugi musiał zmierzyć się z oskarżeniem o gwałt. Korporacja musiała się wtedy śpieszyć, bo cała afera rozpoczęła się na miesiąc przed premierą, ale w sklepach pojawiła się już okładka wyłącznie z Toewsem.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-10-04-ea-closely-monitoring-ronaldo-rape-investigation

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 19