Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.10.2018 15:12
Minecraft nadal lepszy od Fortnite'a
1080V

Minecraft nadal lepszy od Fortnite'a

Jeśli myśleliście, że Fortnite'owy szał odciągnie dzieci od Minecrafta i sprawi, że gra Mojang straci na popularności, to... byliście w błędzie. Minecraft nadal jest numerem jeden.

Mojang zapowiedziało na 2019 nową grę w uniwersum Minecrafta. Studio jednak nie chce tworzyć oficjalnej kontynuacji, by nie odcinać od siebie graczy. A stawka jest wysoka. Minecraft mimo gigantycznej popularności Fortnite'a, nadal jest najpopularniejszą grą.

Nowa gra w uniwersum Minecrafta oficjalnie w 2019 roku!

Odpowiedzialna za Minecrafta Helen Chiang zdradziła w rozmowie z BusinessInsider, że liczba aktywnych graczy w danym miesiącu nadal jest wyższa w Minecrafcie. O jakich danych mowa? W Minecrafta miesięcznie aktywnych jest 91 milionów graczy, a w Fortnite - 78,3 miliona.

Nie chcemy dzielić graczy. Dlatego każda aktualizacja jaką wypuszczamy jest darmowa. Chcemy, by gracze po prostu cieszyli się Minecraftem i nie musieli o nic się martwić.

Trzeba przyznać, że Minecraft, przynajmniej jeśli chodzi o medialność, ostatnio ustępował grze Epic Games, która bije co chwilę rekordy. Mimo to, wierna i ogromna baza fanów klockowej produkcji sprawia, że Microsoft nadal nie musi się obawiać konkurencji, przynajmniej jeśli chodzi o młodszych graczy.

Źródło: https://www.businessinsider.com.au/why-no-minecraft-2-explained-2018-10?r=US&IR=T

Tagi: 4J Studio / Mojang Fortnite Microsoft Game Studios minecraft mojang Nintendo Switch pc PlayStation 4 ps vita xbox 360 xbox one

Nie przegap