Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.10.2018 17:25
Everquest otrzyma kolejny dodatek. Wiekowa gra nadal jest wspierana
398V

Everquest otrzyma kolejny dodatek. Wiekowa gra nadal jest wspierana

Everquest to jedna z najdłużej wspieranych gier MMO. Ambitne plany rozwoju studia Daybreak nie wyszły, więc wrócono do dbania o te kultowe już MMO. Zapowiedziano właśnie nowy dodatek - The Burning Lands.

Everquest debiutował w 1999 roku na PC-tach i szybko zdobył wierne grono fanów, którzy spędzali z grą mnóstwo czasu. Postęp technologiczny, rozwój innych  gatunków i pojawienie się wreszcie World of Warcraft nie zabiły gry wydanej oryginalnie przez Sony Online Entertainment.

Pamiętacie jeszcze o EverQuest Next? Już nie musicie - gra została anulowana

Gra do tej pory doczekała się aż 24 dodatków, które poszerzały dostępne tereny w grze, wprowadzały nowych przeciwników, zdania i lokacje. 25 dodatkiem będzie The Burning Lands, które jako miejsce akcji wybrało wprowadzone w czwartym dodatku - Planes of Power.

Deweloperzy zdradzili, że po długich latach zabawy w krainie Kunark, czas ją opuścić i wrócić do zaniedbanych terenów. Nie sprecyzowano co dokładnie dostaniemy, ale na pewno będą to nowe zadania, nowe przedmioty i przeciwnicy z którymi będziemy walczyć. Jednym z nowych przeciwników będzie ognisty ślimak, którym deweloperzy się pochwalili.

Premierę dodatku zaplanowano na grudzień tego roku. Zainteresowani powinni śledzić oficjalną stronę gry w oczekiwaniu na konkretne informacje.

Tagi: daybreak game company everquest pc