Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.09.2018 19:30
Xbox Game Pass jest bardzo popularny w Europie. Zdaniem Microsoftu to dobra propozycja dla wydawców
1484V

Xbox Game Pass jest bardzo popularne w Europie. Zdaniem Microsoftu to dobra propozycja dla wydawców

Na początku przyszłego tygodnia Xbox Game Pass zostanie zasilone o między innymi Forza Horizon 4. Amerykanie wciąż wychwalają swoją propozycję i zdaniem Aarona Greenberga jest to świetna usługa dla graczy oraz wydawców.

„Growy Netflix” przygotowywany przez korporację z Redmond od pierwszej zapowiedzi wyglądał naprawdę dobrze, ale Amerykanie zdecydowali się znacząco rozszerzyć projekt. Teraz wszystkie tytuły kreowane przez wewnętrzne zespoły Microsoftu trafiają od razu do biblioteki – tak jak nadciągająca Forza Horizon 4.

Xbox Game Pass październik. Kolejny świetny miesiąc usługi

O usłudze postanowił wypowiedzieć się Aaron Greenberg, który podkreślił, że Xbox Game Pass zbiera pozytywne reakcje na całym świecie, ale projekt osiąga szczególnie dobre wyniki w Europie. Oczywiście wszystko oczywiście zależy od rynku:

„To zależy tylko od rynku. W niektórych gracze chcą „posiadać gry jako część kolekcji”, a w innych „chcą mieć dostęp do ogromnej biblioteki.”

Przedstawiciel Microsoftu uważa, że Xbox Game Pass zachęca także wydawców, którzy wrzucając swoje pozycje do oferty mogą przykładowo zainteresować klientów nowym tytułem. Dobrym przykładem tych słów jest podobno Fallout 4 – Bethesda oferując starszą przygodę pobudziło zainteresowanie u graczy, którzy wyczekują na Fallout 76.

Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał Xbox Game Pass w przyszłości, ale mam ogromną nadzieję, że Microsoft będzie stale rozwijał i ulepszał tę usługę. Nie jest to oczywiście propozycja dla każdego, jednak mam wśród znajomych wielu graczy, którzy nie mogą pozwolić sobie na systematyczne kupowanie nowych produkcji, więc chętnie korzystają z XBP.

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-exec-game-pass-creates-new-fans-and-drives-engagement-european-uptake-has-been-strong

Tagi: Microsoft xbox game pass xbox one